Towarzysko: Polska na remis z Irlandią

Polska - Irlandia

Drugi raz z rzędu piłkarska reprezentacja Polski pod batutą Jerzego Brzęczka zremisowała swój mecz. We wtorkowy wieczór Biało-czerwoni zaliczyli kompromis w starciu z Irlandią, remisując praktycznie rzutem na taśmę 1:1.

W mocno zmienionym składzie względem potyczki z Włochami do swojego starcia podeszli Biało-czerwoni. Między innymi w defensywie pojawili się Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński. Na ławce rezerwowych usiadł Robert Lewandowski. Z kolei duet napastników polskiej ekipy tworzyli Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek.

Biało-czerwoni bez pomysłu

Kto pamięta pierwszy mecz Adama Nawałki we Wrocławiu w roli selekcjonera reprezentacji Polski, z pewnością kojarzy to spotkania z nudą i sennością. Bardzo podobny przebieg miało wtorkowe starcie ekipy Jerzego Brzęczka z Irlandczykami. Różnica była jednak taka, że “Orły Nawałki” do przerwy przegrywali 0:2.

Tymczasem we wtorkowym boju już w dziewiątej minucie bliski zdobycia bramki dla reprezentacji Polski był napastnik broniący na co dzień barw SSC Napoli w osobie Milika. Wychowanek Rozwoju Katowice znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie po wyrzucie z autu Arkadiusza Recy, ale strzał głową był niecelny.

Poligon doświadczalny w drugiej połowie

Na drugą część meczu polska drużyna wyszła z jedną zmianą. W miejsce Rafała Kurzawy na boisku pojawił się Damian Kądzior. Jednak nie wpłynęło to na poprawę gry w polskim zespole, który raził niedokładnością i nonszalancją w swoich poczynaniach. Podobnie było po kilku kolejnych roszadach w składzie.

Zła gra reprezentacji Polski skutkowała tym, że od 54 minuty podopieczni Martina O’Neila objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adrien O’Brien, wykorzystując dośrodkowanie z boku boiska, kierując futbolówkę do siatki po uderzeniu głową.

Niezła końcówka zwieńczona golem

W końcówce boiskowej rywalizacji do wyrównania doprowadził natomiast Mateusz Klich, notując swoje drugie trafienie w drużynie narodowej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Swoje kolejne mecze reprezentacja Polski zagra już w październiku, mierząc się z Portugalią, a następnie z Włochami.

Polska – Irlandia 1:1 (0:0)

0:1 O’Brien 53′
1:1 Klich 87′

Polska (4-4-2): Szczęsny – Kędziora, Glik (60′ Bednarek), Kamiński, Reca )72′ Pietrzak), Błaszczykowski (82′ Frankowski), Krychowiak (73′ Szymański), Linetty, Kurzawa (46′ Kądzior), Milik, Piątek (61′ Klich)

Irlandia (4-2-3-1): Randolph – Keogh, Egan, Long, Christie (55′ Doherty), O’Dowda (87′  Judge), Williams (73′ Hourihane), Hendrick (54′ Meyler), Stevens, Robinson (63′ Burke), O’Brien (81′ Horgan).

Sędzia główny: Boris Marhefka (Słowacja)

Widzów: 30000.