Alaves wskakuje na podium

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  11.11.2018 13:54

Siódme ligowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Deportivo Alaves, którzy w pierwszym niedzielnym spotkaniu 12. kolejki ograli przed własną publicznością czerwoną latarnię ligi, Hueskę 2:1. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Gomeza, ale gospodarze odwrócili wynik dzięki bramkom Jony'ego i Sobrino.

Na dwie zmiany po porażce z Eibarem zdecydował się trener Abelardo - Duarte i Pina zostali zastąpieni przez Navarro i Brasanaca. Na jedną korektę po remisie z Getafe zdecydował się za to trener Franco - zamiast Etxeity, mogliśmy oglądać Insuę.

Spotkanie rozpoczęło się od sytuacji piłkarzy beniaminka - w 11. minucie gry, w dogodnej sytuacji minimalnie pomylił się Musto. Gospodarze odpowiedzieli siedem minut później, ale Jovanović zdołał zatrzymać płaskie uderzenie Borjy Bastona. W kolejnych minutach niecelnie uderzał jeszcze Navarro, a próbę Jony'ego obronił bramkarz.

Dziesięć minut przed przerwą, Huesca objęła prowadzenie - po podaniu Gurlera, Gomez zaskoczył Siverę uderzeniem zza pola karnego. Podopieczni trenera Rodrigueza z prowadzenia cieszyli się jednak tylko sześć minut - po centrze Ibaia z prawego skrzydła, celny strzał głową z czterech metrów oddał Jony.

W 68. minucie podopieczni trenera Abelardo zdobyli drugiego gola - fatalny błąd popełnił w obronie Semedo, który zagrał piłkę wprost pod nogi ustawionego tuż przed polem karnym Sobrino, a ten skrzętnie skorzystał z prezentu i precyzyjnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie.

Kiedy następne mecze?

Deportivo Alaves odniosło tym samym siódme zwycięstwo w lidze i wskoczyło na ligowe podium - podopieczni trenera Abelardo mają tyle samo punktów co Atletico i o jeden mniej od Barcelony, która swój mecz 12. kolejki rozegra dziś wieczorem. W następnej kolejce, Deportivo podejmie Leganes, natomiast zamykająca tabelę Huesca zagra z Levante.

Deportivo Alaves - SD Huesca 2:1 (1:1)