Przełamanie Rayo Vallecano

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.11.2018 22:50

Piłkarze Rayo Vallecano wygrali po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku, w piątkowy wieczór ogrywając 1:0 Eibar. Beniaminek wykonał ważny krok, by wydostać się ze strefy spadkowej.

Jedyny gol w tym meczu padł niespełna dziesięć minut po przerwie. W pole karne wbiegł wówczas Alex Moreno, po czym podał piłkę tuż pod nogi Adriana Embarby. Ten z bliska skierował ją do siatki.

Akcja ta wystarczyła do tego, by Rayo Vallecano zainkasowało trzy punkty. Była to pierwsza wygrana beniaminka u siebie w tym sezonie. Wcześniej wygrał on tylko w połowie września na boisku Hueski.

Piłkarze Eibaru mogą pluć sobie w brodę, że byli tak nieskuteczni przed przerwą. Wtedy wyraźnie dominowali i podchodzili pod pole karne rywala. Gola zdobyć mógł chociażby Sergio Enrich, ale uderzał tuż obok słupka.

Rao Vallecano - Eibar 1:0 (0:0)

1:0 Embarba 53'