Iago Aspas katem Hueski

dodał: Adam Buciński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.12.2018 14:50

Futbolowa sobota w Hiszpanii rozpoczęła się dobrze dla Celty Vigo, której udało się zdobyć trzy punkty w meczu z Hueską. Na szczęgólną uwagę zasługuje fakt, że dwa gole w tym spotkaniu zdobył Iago Aspas, który dzięki temu znalazł się na przedzie wyścigu o nagrodę króla strzelców.

Mecz charakteryzował się dobrym tempem już od samego początku, a pierwszą dobrą sytuację wykreowali goście, których na prowadzenie mógł wyprowadzić Christian Rivera. W tej akcji zabrakło jednak precyzji, a futbolówka, po strzale głową, powędrowała daleko obok lewego słupka.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli gospodarze, którzy powinni zdobyć gola po akcjach Sofiane Boufala. Piłkarz miał jednak ogromnego pecha, ponieważ jego strzały były albo minimalnie niecelne, albo zablokowane w ostatniej sekundzie przed dostaniem się do bramki.

Wynik bezbramkowy utrzymał się jednak tylko do 38. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Iago Aspas. Napastnik Celty skierował piłkę do siatki z najbliższej możliwej odległości, a było to możliwe dzięki rewelacyjnemu zagraniu Hugo Mallo, który zasłużył na brawa za tak doskonałą asystę.

Po zmianie stron nadal dominowali gospodarze, którzy w 70. minucie powinni prowadzić 2:0. Brais Mendez miał bowiem doskonałą sytuację na podwyższenie rezultatu, ale świetnie na bramce spisał się Aleksandar Jovanovic. Jak się okazało, było to jednak tylko ratowanie przegranej sprawy, gdyż kilka chwil później swojego drugiego gola zdobył Iago Aspas. To trafienie było pokłosiem fatalnego błędu jednego z defensorów, który totalnie zagubił się podczas gry obronnej i podarował Hiszpanowi akcję jeden na jednego z własnym bramkarzem.

Następne spotkania

Celta ma po tym spotkaniu siedemnaście punktów, a o kolejne "oczka" powalczy z Żółtą Łodzią Podwodną. Z kolei Huesca okupuje ostatnią pozycję w tabeli i nic nie zapowiada zmiany, zwłaszcza, że kolejny mecz rozegrają z Realem Madryt.

Celta Vigo - SD Huesca 2:0 (1:0)