Druga z rzędu wygrana Leganes

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.12.2018 18:14

Piłkarze Leganes poszli za ciosem i po tym, jak uporali się z Deportivo Alaves, sięgnęli po drugą z rzędu wygraną. W sobotnie popołudnie nie dali szans Realowi Valladolid (4:2).

Na Estadio Municipal José Zorrilla  spotkały się zespoły, które zdaniem wielu ekspertów czeka walka o utrzymanie. Aktualna dyspozycja przemawiała za tym, że mecz wygrają przyjezdni i tak też się stało. Mało kto spodziewał się jednak, że będzie to tak jednostronny pojedynek.

Gracze Leganes rozstrzygnęli na dobrą sprawę ten mecz w pierwszej połowie. Wynik otworzył już w jedenastej minucie Dimitios Siovas. Świetne zawody rozgrywał poza tym Oscar Rodriguez. Asystował on przy pierwszym trafieniu, a w 42. minucie dołożył drugiego gola.

Po przerwie Real Valladolid próbował wrócić do gry. Zdobył nawet za sprawą Toniego Suareza kontaktowego gola. Później do głosu znów dochodzili jednak przyjezdni. Dzieła zniszczenia dopełnił Guido Carrillo, który zdobył dwie bramki. Na otarcie łez bramę na 2:4 strzelił w końcówce gry Enes Unal.

Real Valladolid - Leganes 2:4 (0:2)

0:1 Siovas 11'
0:1 Rodriguez 42'
1:2 Suarez 50'
1:3 Carrillo 66'
1:4 Carrillo 75'