Deportivo Alaves pokonuje Valencię

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  05.01.2019 18:11

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odnotowali dziś piłkarze Deportivo Alaves, którzy w meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, pokonali przed własną publicznością Valencię 2:1 (2:1). Goście objęli prowadzenie dzięki bramce Daniego Parejo, ale jeszcze przed przerwą, trafienia Bastona i Piny pozwoliły gospodarzom odwrócić wynik.

Na trzy zmiany po zwycięstwie nad Realem Sociedad zdecydował się trener Abelardo - miejsca Duarte, Wakaso i Sobrino zajęli Aguirregabiria, Garcia oraz Ibai. Dwóch korekt po ograniu Hueski dokonał za to Marcelino Garcia Toral - zamiast Gayi i Solera mogliśmy oglądać Latorre i Gabriela Paulistę.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać niespełna kwadrans - po faulu Laguardii, pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Dani Parejo. Dwie minut później mogło być już nawet 0:2, ale w ostatniej chwili zagranie Rodrigo zablokował jeden z obrońców.

W 22. minucie do wyrównania doprowadzili za to gospodarze - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, walkę z Diakhabym wygrał Maripan, a po strzale Chilijczyka, futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Borjy Bastona, po czym zatrzepotała w siatce.

Dziesięć minut przed przerwą zakotłowało się w szesnastce gości, ale próbę Garcii zdołali zablokować obrońcy. W 44. minucie na prowadzenie wrócić powinny Nietoperze, ale po świetnym, prostopadłym podaniu Miny, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Rodrigo.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się podziałem punktów, gospodarze zdobyli gola w doliczonym czasie gry. O ile w drugiej minucie dodatkowego czasu, Valencię po strale Piny uratowała poprzeczka, to kilkanaście sekund później, Pina wykorzystał podbramkowe zamieszanie i pokonał Neto płaskim strzałem.

Druga połowa mogła rozpocząć się tak, jak zakończyła się pierwsza - od gola dla gospodarzy. Po centrze z rzutu wolnego, strzał głową Laguardii odbił Neto, a dobitka obrońcy Alaves powędrowała w trybuny. Goście do końca spotkania nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Pacheco i mecz zakończył się triumfem podopiecznych trenera Abelardo.

Kiedy następne mecze?

Dzięki dzisiejszej wygranej, Deportivo Alaves przeskoczył w tabeli Real Madryt i zameldował się na czwartej pozycji. W następnej kolejce, Alaves zmierzy się z Gironą, natomiast Valencia podejmie za tydzień Real Valladolid.

Deportivo Alaves - Valencia CF 2:1 (2:1)

0:1 Parejo 14'
1:1 Baston 21'
2:1 Pina 45+2'