Puchar Króla: Wygrana Getafe, remisy w Gironie i Villarreal

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  09.01.2019 22:38

Copa del Rey

Remisami zakończyły się środowe spotkania 1/8 finału Pucharu Króla w Gironie i Villarreal. Krok w kierunku awansu zrobiło natomiast Getafe, które skromnie pokonało Real Valladolid.

Spotkanie w Gironie, gdzie gospodarze podejmowali Atletico Madryt, ułożyło się bardzo dobrze dla faworyzowanych gości, którzy wyszli na prowadzenie w 9. minucie po strzale Griezmanna. Girona zdołała jednak doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie po strzale Lozano. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.

Krok w kierunku awansu do kolejnej rundy zrobiło Getafe, które przed własną publicznością pokonało 1:0 Real Valladolid. Bramkę na wagę wygranej w ostatniej minucie zdobył Angel Rodriguez.

Emocji nie brakowało na El Madrigal, gdzie Villarreal rywalizował z Espanyolem Barcelona. Jeszcze pięć minut przed końcem spotkania goście prowadzili 2:0 po golach Dardera i Alexa Lopeza, ale w samej końcówce meczu Żółte Łodzie Podwodne doprowadziły do wyrównania za sprawą bramek Ekambiego i Bacci.

Girona – Atletico Madryt 1:1 (1:1)
0:1 Griezmann 9'
1:1 Lozano 34'

Getafe – Real Valladolid 1:0 (0:0)
1:0 Angel Rodriguez 90'

Villarreal – Espanyol Barcelona 2:2 (0:1)
0:1 Darder 15'
0:2 Alex Lopez 72'