Valencia rozbiła Villarreal

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  26.01.2019 22:42

Denis Czeryszew  |  fot. Grzegorz Wajda

Na zakończenie sobotnich zmagań w 21. kolejce hiszpańskiej La Liga, Valencia pewnie pokonała przed własną publicznością pogrążony w kryzysie Villarreal 3:0 (1:0). Bramki dla Nietoperzy zdobyli Diakhaby, Cheryshev i Rodrigo. Żółta Łódź Podwodna pozostaje tym samym na przedostatnim miejscu.

Tylko trzech piłkarzy zachowało miejsce w wyjściowej jedenastce Valencii po pucharowym meczu z Getafe - na murawie od pierwszej minuty pojawili się ponownie Diakhaby, Parejo i Mina. Na dwie zmiany po remisie z Bilbao zdecydował się za to trener Calleja - Ruiz i Alfonso zastąpili Funesa Moriego i Moreno.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Nietoperzy - w czwartej minucie gry, po dośrodkowaniu Parejo z rzutu wolnego, futbolówkę trącił jeszcze Coquelin, a do siatki skierował ją Diakhaby. Arbiter początkowo nie uznał bramki, ale po interwencji VAR-u, kibice Valencii mieli okazję świętować prowadzenie.

Pięć minut później, mogło być już nawet 2:0, ale po strzale Cherysheva świetną interwencję zanotował Asenjo. Po szybkiej stracie gola w 17. minucie otrząsnęli się goście - z piłką w polu karnym znalazł się Pablo Fornals, którego silne uderzenie zdołał zatrzymać Neto. W końcówce bliski szczęścia był jeszcze Dani Parejo, który ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Asenjo.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Valencii - w 51. minucie gości po strzale Santiego Miny uratował jeszcze słupek, ale kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Fatalny błąd popełnił Iborra, który stracił przed własną szesnastką, Parejo momentalnie wprowadził w pole karne Cherysheva, a Rosjanin nie miał już problemów z pokonaniem Asenjo.

W 59. minucie, szansę na powrót do gry mieli goście - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową Alvaro zdołał wybronić Neto. Cztery minuty później mogło być za to 3:0, ale Asenjo zatrzymał próbę Cristiano Picciniego.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Nietoperze przypieczętowały zdobycie kompletu punktów - świetną centrę z prawego skrzydła posłał Torres, a precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Rodrigo.

Kiedy następne mecze?

Valencia odniosła tym samym szóste ligowe zwycięstwo w trwającej kampanii La Liga - wygrana ta pozwoliła Nietoperzom wskoczyć na siódmą lokatę. W następnej kolejce podopieczni Marcelino Torala zagrają na wyjeździe z Barceloną, natomiast Villarreal o opuszczenie strefy spadkowej powalczą z Espanyolem.

Valencia CF - Villarreal 3:0 (1:0)

1:0 Diakhaby 4'
2:0 Cheryshev 51'
3:0 Rodrigo 86'