Przełamanie Alaves

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  11.02.2019 22:54

Serię trzech kolejnych porażek przerwali dziś piłkarze Deportivo Alaves, którzy odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie pokonując przed własną publicznością Levante 2:0 (1:0). Trzy punkty swojej ekipie zapewnili Laguardia i Jony.

Na trzy zmiany po porażce na Santiago Bernabeu zdecydował się trener Abelardo - Vigaray, Garcia i Burgui zostali zastąpieni przez Navarro, Brasanac oraz Inui. Czterech zawodników wymienił za to trener Lopez po bezbramkowym remisie z Getafe - zamiast Tono, Rochiny, Campani i Bardhiego, mogliśmy oglądać Hosseiniego, Doukoure, Lunę i Simona.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać nieco ponad kwadrans - po dośrodkowanie Jony'ego z prawego skrzydła, Calleri ostemplował głową poprzeczkę bramki gości. W 23. minucie było już jednak 1:0 - po dośrodkowaniu Jony'ego z rzutu rożnego, celną główką z kilku metrów popisał się Laguardia.

W drugiej połowie wciąż groźniejsze sytuacje konstruowali gospodarze - kwadrans po zmianie stron, Levante przed stratą drugiego gola po uderzeniu Calleriego uchronił Fernandez. W doliczonym czasie gry, gospodarze przypieczętowali zwycięstwo - z fatalnego błędu Doukoure skorzystał Jony, który odebrał obrońcy piłkę i pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jednego.

Kiedy następne mecze?

Deportivo odniosło tym samym dziesiątą wygraną w trwającej kampanii La Liga, co pozwoliło ekipie z Alaves wskoczyć na szóstą lokatę w ligowej tabeli. W następnej kolejce, podopieczni trenera Abelardo zagrają na wyjeździe z Realem Betis, natomiast Levante podejmie Celtę Vigo.

Deportivo Alaves - UD Levante 2:0 (1:0)

1:0 Laguardia 23'
2:0 Jony 90+3'