LE: Sevilla z awansem

Piłka Ligi Europejskiej

Sevilla FC pokonała na swoim stadionie Lazio Rzym w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Jednocześnie podopieczni Pablo Machina w dwumeczu pokonali 3:0 zawodników Orłów, zapewniając sobie spokojny awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Goście przystępowali do swojej potyczki z celem, którym było odrobienie strat z pierwszego spotkania. Rzymianie nie mieli jednak łatwego zadania, bo musieli przeciwstawić się ekipie z Andaluzji, mając długą listę nieobecnych. Między innymi w szeregach stołecznej drużyny wyłączeni z gry byli: Luis Alberto, Bastos, czy Marco Parolo.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji losy dwumeczu zostały praktycznie przesądzone, bo bramkę zdobył Wissam Ben Yedder. 28-latek na raty pokonał Thomasa Strakosę, pokonując albańskiego bramkarza po raz drugi w tej edycji Ligi Europy.

Tymczasem w drugiej odsłonie pojawiła się nadzieja dla Lazio, bo z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki w 60. minucie plac gry musiał opuścić Franco Vazquez. Płomyk nadziei wygasł jednak 10 minut później, gdy Adam Marusić otrzymał czerwoną kartkę, co sprawiło, że obie ekipy kończyły zawody w dziesięciu.

Wynik spotkania został ustalony w 78. minucie, gdy do siatki rywali trafił Pablo Sarabia, pieczętując awans hiszpańskiej drużyny do kolejnej fazy rozgrywek. Sevilla w najbliższą sobotę w lidze zmierzy się z FC Barceloną, z kolei rzymian w najbliższy wtorek czeka potyczka z AC Milanem w ramach Coppa Italia.

Sevilla FC – Lazio Rzym 2:0 (1:0)

1:0 Ben Yedder 20′
2:0 Sarabia 78′