Rennes zatrzymało Marsylię

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Na Roazhon Park dobiegła dziś końca seria trzech kolejnych zwycięstw w wykonaniu Olympique’u Marsylia – piłkarze ze Stade Velodrome zremisowali bowiem na wyjeździe ze Stade Rennais 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w siódmej minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Andre, ale punkt gościom zapewnił po przerwie Germain.

Na trzy zmiany po sukcesie w Lidze Europy, jakim było wyeliminowanie Realu Betis, zdecydował się trener Stephan – zamiast Bensebainiego, Ben Arfy i Hunou mogliśmy oglądać Zeffane’a, Andre i del Castillo. Marsylczycy wystąpili za to w identycznym zestawieniu, jak w wygranym meczu z Amiens.

Kibice zgromadzeni na Roazhon Park na pierwszego gola musieli poczekać zaledwie siedem minut – del Castillo posłał futbolówkę z narożnika boiska, a do siatki głową skierował ją Andre. Gospodarze mieli jeszcze okazję podwyższyć prowadzenie kwadrans przed przerwą, ale uderzenie Greniera zza pola karnego zdołał wybronić Mandanda.

Dziesięć minut po zmianie stron, goście z Marsylii doprowadzili do wyrównania – po krótki rozegraniu rzutu rożnego i centrze Thauvina, z niewielkiej odległości celnie główkował Germain. W 62. minucie były zawodnik Monaco mógł nawet skompletować dublet, ale nie trafił w światło bramki ze skraju pola karnego.

Kwadrans przed końcem spotkania szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy próbował przechylić jeszcze Niang, ale plany napastnika z Senegalu pokrzyżował Mandanda. Goście ostatnie sekundy rywalizacji na Roazhon Park rozgrywali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał za faul ratunkowy obejrzał Amavi.

Kiedy następne mecze?

W przyszły weekend piłkarzy z Marsylii czeka ważne starcie w kontekście walki o europejskie puchary – Les Olympiens zagrają bowiem z sąsiadem z ligowej tabeli, AS Saint-Etienne. Rennes, które znajduje się cztery punkty za plecami dzisiejszego rywala, podejmie Nimes.

Stade Rennais – Olympique Marsylia 1:1 (1:0)