Alaves walczy o Ligę Mistrzów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  16.03.2019 14:56

W pierwszym sobotnim spotkaniu 28. kolejki hiszpańskiej La Liga, Deportivo Alaves pokonało na wyjeździe "czerwoną latarnią" ligi, Hueskę 3:1 (1:1). Podopieczni trenera Abelardo zbliżyli się tym samym na odległość jednego punktu do miejsc gwarantujących grę w Lidze Mistrzów. Huesca traci za to wciąż cztery oczka do strefy bezpieczeństwa.

Na cztery zmiany po porażce z Getafe zdecydował się trener Rodriguez - opiekun Hueski w miejsca Galana, Etxeity, Musto i Juanpiego postawił na Pulido, Mantovaniego, Miramona i Gallara. Jednego piłkarza po remisie z Eibarem wymienił za to trener Abelardo - zamiast Duarte, na lewej stronie defensywy pojawił się Agurregabiria.

W pierwszych minutach, inicjatywę przejęli goście - pierwszą okazję w tym meczu miał Navarro, którego uderzenie świetnie wybronił jednak Santamaria. Kilka minut później było już jednak 0:1 - po zagraniu ręką Mantovaniego, jedenastkę na gola zamienił Calleri.

Deportivo nie nacieszyło się długo prowadzeniem, albowiem jeszcze przed zakończeniem pierwszego kwadransa, na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Tym razem, futbolówka trafiła w rękę Navarro w polu karnym gości, a skutecznym wykonaniem rzutu karnego popisał się Avila.

Na kolejne emocje trzeba było poczekać do drugiej połowy - tym razem lepszy start zanotowali gospodarze, a bardzo bliski szczęścia był Cucho, który ostemplował poprzeczkę gości. W 68. minucie, po dograniu z lewego skrzydła, fatalnie spudłował jeszcze Gallar.

Dziewięć minut później, gorąco zrobiło się pod bramką beniaminka - po podaniu z lewej flanki, Jony posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. W 80. minucie, Alaves wyszło już jednak na prowadzenie - po dalekim wyrzucie piłki z autu, podanie głową przedłużył Maripan, a z niewielkiej odległości do siatki futbolówkę wpakował Guidetti.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, goście z Alaves zamknęli mecz trzecią bramką - świetną asystą popisał się wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Wakaso, a gola na 3:1 silnym uderzeniem z ostrego kąta zanotował Calleri.

Kiedy następne mecze?

Deportivo Alaves zanotowało dziś szósty z rzędu mecz bez porażki - podopieczni trenera Abelardo plasują się aktualnie na piątej lokacie i tracą zaledwie jedno oczko do czwartego miejsca, gwarantującego grę w Champions League. W następnej kolejce, Alaves zmierzy się z Atletico, a Huesca podejmie Real Madryt.

SD Huesca - Deportivo Alaves 1:3 (1:1)

0:1 Calleri (k.) 11'
1:1 Avila (k.) 14'
1:2 Guidetti 80'
1:3 Calleri 86'