Bez bramek w Walencji, wygrana Villlarreal

Na zdjęciu: La Liga

Ani jednej bramki nie obejrzeli kibice na Estadio Mestalla, gdzie Valencia mierzyła się z Getafe. Ważne zwycięstwo odnieśli natomiast zawodnicy Villarreal, którzy pokonali 3:1 Rayo Vallecano.

Valencia i Getafe przystępowały do niedzielnego spotkania z nadzieją na zdobycie pełnej puli i potwierdzenie dobrej formy z ostatnich tygodni. Ostatecznie musiały jednak zadowolić się podziałem punktów.

Trzy punkty na swoje konto zapisało natomiast walczące o utrzymanie Villarreal, które u siebie pokonało 3:1 Rayo Vallecano. Goście z Madrytu prowadzili po pierwszej połowie dzięki trafieniu Suareza. W drugiej połowie Żółte Łodzie Podwodne odwróciły jednak losy rywalizacji. W ciągu kilku minut dwie bramki dla gospodarzy zdobył Ekambi, a w końcówce meczu jego wynik na 3:1 ustalił Moreno.

Valencia CF – Getafe CF 0:0

Villarreal CF – Rayo Vallecano 3:1 (0:1)

0:1 Suarez 20′
1:1 Ekambi 50′
2:1 Ekambi 52′
3:1 Moreno 88′