Planowe zwycięstwo Los Colchoneros

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.04.2019 21:38

Antoine Griezmann  |  fot. Henri Szwarc / ABACAPRESS / Hepta/ Sport Pict

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W meczu 30. kolejki La Liga, Atletico Madryt, po niezbyt elektryzującym meczu, z problemami pokonało na własnym stadionie Gironę 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Diego Godin w 76. minucie oraz Antoine Griezmann w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Diego Simeone dokonał dwóch zmiany w stosunku do wygranej z Alaves - Arias i Rodri zastąpili Juanfrana i kontuzjowanego Diego Costę. Eusebio Sacristan zareagował na porażkę z Athleticiem Bilbao dokonując czterech korekt w składzie. Poza wyjściową jedenastką znaleźli się Juanpe, Granell, Ramalho i Stuani, którzy zostali zastąpieni przez Bernardo, Luiza, Porro i Doumbię.

Girona mogła świetnie rozpocząć spotkanie, ponieważ już w trzeciej minucie, Doumbia dostał świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła. Przytomnie jednak zachował się Oblak i ze spokojem uchronił drużynę przed stratą bramki. Kolejną szansę ten sam zawodnik miał dziesięć minut przed przerwą, lecz znów jego strzał głową został obroniony przez bramkarza Los Rojiblancos.

Cztery minuty później, Koke ostemplował poprzeczkę bramki Blanquivermell uderzeniem zza pola karnego. Po chwili, jedną okazję miało Atletico, lecz piłka po strzale Moraty przeleciała minimalnie ponad bramką. Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Piłkarze obu drużyn oddali łącznie cztery celne strzały, które nie były w stanie poważnie zagrozić bramkarzom.

Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Saul mocno uderzył piłkę zza pola karnego i Iraizoz musiał się mocno wysilić, by zatrzymać tę próbę. W 77. minucie, piłka wpadła do siatki po raz pierwszy. Po strzale Vitolo sprzed linii szesnastki, bramkarz podbił piłkę do góry, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Godin. Bramka defensora Atleti początkowo nie została uznana ze względu na spalonego, jednak po analizie VAR, sędzia liniowy musiał przyznać się do błędu.

W ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu gry, Antoine Griezmann wpisał się na listę strzelców dobijając Gironę. Większość zawodników gości znajdowała się w pobliżu bramki gospodarzy, szukając bramki wyrównującej. Konsekwencją tego była zabójcza kontra Atletico - francuski napastnik po podaniu z lewej flanki biegł sam na sam z bramkarzem od okolic 30. metra i bez problemu pokonał go sprytną podcinką.

Kiedy następne mecze?

W weekend Atletico Madryt czeka arcytrudny mecz, bowiem podopieczni Diego Simeone zagrają na Camp Nou z liderem tabeli - Barceloną. Gironę również czeka starcie z drużyną z Katalonii - goście podejmą u siebie Espanyol.

Atletico - Girona 2:0 (0:0)