Getafe traci kolejne punkty

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.04.2019 22:20

Plasujące się wciąż na czwartej pozycji gwarantującej awans do Ligi Mistrzów Getafe, po raz z trzeci z rzędu nie było w stanie odnieść zwycięstwa w La Liga -w meczu 30. kolejki, Azulones zremisowali na wyjeździe z Espanyolem 1:1 (0:0). Na listę strzelców wpisali się dzisiaj Borja Iglesias i Angel.

Czterech zmian po przegranych derbach Barcelony dokonał w wyjściowej jedenastce trener Rubi - zamiast Pedrosy, Marmola, Granero i Sancheza mogliśmy oglądać Vilę, Dardera, Wu i Pereza. Taką samą liczbę korekt zarządził po porażce z Leganes trener Bordalas - miejsca Miramontesa, Portillo, Arambarriego i Moliny zajęli Antunes, Perales, Cristoforo i Angel.

W pierwszej połowie spotkania na RCDE Stadium obie drużyny wykreowały sobie po jednej groźnej sytuacji - zaczęło się w 14. minucie, kiedy to minimalnie pomylił się uderzający z pierwszej piłki Jaime Mata. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy akcja przeniosła się pod drugą bramkę, kiedy to Soria zatrzymał próbę Borjy Iglesiasa.

Drugą połowę odważniej rozpoczęli Azulones, a najaktywniejszym piłkarzem na murawie był Jaime Mata - zawodnik Getafe w 53. minucie oddał jednak zbyt słaby strzał, by pokonać Sorię, natomiast dwie minuty później, nie trafił głową w światło bramki.

Niewykorzystane sytuacje brutalnie zemściły się kilkadziesiąt sekund później - po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłkę głową zgrał Perez, a do siatki trącił ją jeszcze Iglesias. Papużki z prowadzenia cieszyły się jednak tylko kwadrans - w 72. minucie, Molina zagrał w szesnastkę do Angela, który doskonale wkleił się w linię obrony, po czym bez większych problemów pokonał Lopeza.

Kiedy następne mecze?

Obie drużyny przedłużyły tym samym serie spotkań bez wygranej - dla Getafe był to trzeci mecz bez zwycięstwa, natomiast dla Espanyolu, czwarte. W następnej kolejce, Katalończycy zmierzą się z Gironą, a podopieczni trenera Bordalasa podejmą Athletic Bilbao.

RCD Espanyol - Getafe CF 1:1 (0:0)

1:0 Iglesias 56'