Nimes lepsze od Rennes

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W zaległym spotkaniu 27. kolejki Ligue 1, Olympique Nimes pewnie 3:1 pokonało u siebie Stade Rennes.

Gospodarze wynik spotkania otworzyli w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Tejiego Savaniera z rzutu wolnego, na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Renaud Ripart.

Goście z Rennes doprowadzili do wyrównania pięć minut przed przerwą. Piłkę do bramki własnego zespołu skierował Herve Lybohy. Tuż przed przerwą sędzia pokazał czerwone kartki zawodnikom obu drużyn. Najpierw z boiska wyleciał Anthony Briancon (Nimes), a następnie plac gry musiał opuścić Benjamin Andre (Rennes).

W drugiej połowie zdecydowanie skuteczniejsi okazali się gospodarze. w 55. minucie drugiego gola dla Nimes zdobył Denis Bouanga, który popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego. W 72. minucie na 3:1 podwyższył Antonin Bobichon, który również zaskoczył bramkarza strzałem z dystansu.

Olympique Nimes – Stade Rennes 3:1 (1:1)