Valencia wygrywa w meczu derbowym

dodał: Adam Buciński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  14.04.2019 22:38

Goncalo Guedes  |  fot. Grzegorz Wajda

Zwycięstwem gospodarzy zakończyły się debry Walencji, w których naprzeciw Nietoperzom stanęła drużyna Levante. Granotas okazały się jednak zbyt słabe, aby powalczyć na Estadio de Mestalla i ostatecznie przegrały różnicą dwóch bramek.

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już w drugiej minucie, a strzelił go Santi Mina. Zawodnik gospodarzy świetnie wyskoczył w polu karnym Levante, a następnie z trudnej pozycji zdołał skierować futbolówkę do siatki gości.

W drugiej części gry nastąpiło jednak wyrównanie. Gola ponownie zdobył zawodnik Valencii, jednak tym razem było to trafienie samobójcze, a pechowcem okazał się Carlos Soler, który podczas rzutu rożnego zachował się fatalnie i skierował piłkę do własnej siatki.

Gospodarze nie mieli jednak zamiaru dzielić się dziś punktami i kilkadziesiąt sekund później zdobyli bramkę na dwa do jednego. Bohaterem Valencii został Goncalo Guedes, który świetnie odnalazł się w polu karnym Levante, a następnie potężnie uderzył tuż obok bezradnego bramkarza.

Jak się później okazało, nie był to ostatni gol w derbach Walencji. Wynik, na trzy do jednego, ustalił ostatecznie Santi Mina, który w 63. minucie meczu dobił piłkę, która wcześniej odbiła się od lewego słupka. Na tym mecz się zakończył.

Valencia - Levante 3:1 (1:0)