PSG wygrywa z Monaco

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w

Paris Saint-Germain pewnie 3:1 pokonało w niedzielny wieczór AS Monaco. Trzy gole dla zwycięskiej ekipy zdobył Kylian Mbappe.

Piłkarze Paris Saint-Germain już przed rozpoczęciem spotkania byli pewni zdobycia kolejnego mistrzowskiego tytułu. Wszystko za sprawą straty punktów przez drugie w tabeli Lille, które kilka godzin wcześniej bezbramkowo zremisowało z Toulouse i straciło nawet matematyczne szanse na dogonienie PSG.

Paryżanie w niedzielnym meczu z Monaco objęli prowadzenie w 15. minucie Po podaniu Moussy Diaby’ego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kylian Mbappe i pewnym uderzeniem trafił do siatki.

W 38. minucie młody reprezentant Francji podwyższył na 2:0, tym razem wykorzystując sytuację oko w oko z bramkarzem po prostopadłym podaniu Daniego Alvesa.

W drugiej połowie Mbappe dołożył trzeciego gola, tym razem trafiają do bramki z sześciu metrów po zagraniu Alvesa z prawej strony pola karnego.

W 80. minucie Monaco zdobyło kontaktowego gola. Po podaniu Carlosa do bramki strzeżonej przez Areolę trafił Alexandr Golovin

Paris Saint-Germain – AS Monaco 3:0 (2:0)

1:0 Mbappe 15′
2:0 Mbappe 38′
3:0 Mbappe 55′
3:1 Golovin 80′