Ważne trzy punkty Realu Valladolid

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.04.2019 22:24

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W bardzo istotnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w La Liga, Real Valladolid pokonał przed własną publicznością Gironę 1:0 po golu Michela, dzięki czemu Blanquivioletas opuścili strefę spadkową. Valladolid przerwał tym samym serię pięciu kolejnych spotkań bez wygranej, natomiast dla ekipy z Katalonii, która znalazła się niebezpiecznie blisko czerwonej kreski, była to szósta z rzędu porażka.

Na pięć zmian po remisie z Deportivo Alaves zdecydował się trener Sergio - miejsca Yoela, Antonito, Borjy, Fernandeza i Keko zajęli Masip, Moyano, Rubio, Alcaraz oraz Michel. Takiej samej liczby korekt dokonał opiekun Girony, Eusebio Sacristan - zamiast Alcali, Porro, Aleixa Garcii, Luiza i Robertsa mogliśmy oglądać Juanpe, Ramalho, Granell, Muniesa i Borja Garcia.

W pierwszych minutach niewielką przewagę osiągnęli gospodarze - pierwszą okazję miał Unal, którego uderzenie z ostrego kąta w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców Girony. Tuż przed przerwą, futbolówkę do siatki udało się skierować Guardioli, ale gol słusznie nie został uznany z powodu spalonego.

20 minut po zmianie stron pierwszą okazję wykreowali sobie goście - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niepewnej interwencji Masipa, piłkę w stronę bramki zagrał Garcia, ale ustawiony kilka metrów przed bramką Bernardo nie zdołał zmieścić futbolówki pod poprzeczką.

W 67. minucie, na prowadzenie wyszli gospodarze - Unal wyłożył futbolówkę do ustawionego przed polem karnym Michela, który precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Sześć minut później mogło być już nawet 2:0, ale Oscar Plano ostemplował tylko słupek bramki przyjezdnych.

Kiedy następne mecze?

Piłkarze Realu Valladolid odnieśli tym samym niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie - podopieczni trenera Sergio opuścili dziś strefę spadkową i wyprzedzili Levante, Gironę oraz Celtę Vigo. W następnej kolejce, Valladolid podejmie Atletico, natomiast Katalończycy batalię o uniknięcie degradacji kontynuować będą w starciu z Sevillą.

Real Valladolid - Girona 1:0 (0:0)

1:0 Michel 67'