Sevilla przegrywa z Gironą

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  28.04.2019 15:49

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Gracze Girony wygrali u siebie z Sevillą 1:0. W tym momencie piłkarze gospodarzy opuścili strefę spadkową.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Goście mogli objąć prowadzenie w 13. minucie. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Munir. Następnie precyzji zabrakło Ben Yedderowi.

W 32. minucie blisko szczęścia byli podopieczni Sacristana. Na uderzenie zdecydował się Espinosa, lecz trafił tylko w obramowanie bramki rywali.

W 56. minucie na strzał zdecydował się Pons. Gracz gospodarzy nie wykazał się jednak odpowiednią precyzją i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 62. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Portu.

W 84. minucie strzelał Garcia, ale skutecznie interweniował Vaclik i goście wciąż mogli liczyć na zdobycie chociaż jednego punktu.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i Girona zanotowała bardzo cenne zwycięstwo. Warto dodać, że w doliczonym czasie gry czerwony kartonik otrzymał Banega.

Gospodarze są w tym momencie na 17. miejscu. Natomiast goście zajmują piątą pozycję.

Girona - Sevilla 1:0 (0:0)

1:0 Portu 62'

Komentarze | 12 komentarzy

Mostovoi | 28.04.2019 15:55

Sevilla i Valencia powinny dostać ujemne punkty od przyszłego sezonu.

moden1 | 28.04.2019 16:00

Brawo Girona. Właśnie przez takie bramki, jak ta na 1-0 chce ich oglądać w LL. Ten mecz może być punktem zwrotnym i przełamaniem, które doda im pewności i nie zdziwię się, jak powalczą już z Getafe o 3 punkty. Ostatnie 2 kolejki to Levante i dołujące Alaves. Z 4 punkty w tych 3 kolejkach powinny wystarczyć do utrzymania, mając na uwadze małą, dwupunktową przewagę nad Valladolid.

Mam dość tej indolencji Sevilli i Valencii. Zmieniam zdanie i niech Getafe wywalczy 4 miejsce, im przynajmniej zależy i zabijają się na boisku, żeby spełnić marzenia. W sumie to jaką mamy pewność, że Valencia/Sevilla nie skompromitowałyby się w następnej edycji CL, a Getafe już tak? A nawet jeśli tak to trudno, przynajmniej przeżyją przygodę życia. Tak jak pisałem, przynajmniej im zależy, więc życzę powodzenia.

Joker | 28.04.2019 16:04

Cała Sevilla... Od ściany do ściany porusza się ten zespół, szkoda że koniec końców efektem jest jakaś kompromitacja... Girona wydawała się już na zakopaną (katastrofalnie grali od kilku tygodni), a tymczasem Sevilla im podała rękę, wyciągnęła z dołu, i położyła się tam sama :)

WarioR | 28.04.2019 16:45

Zdecydowanie bardziej wolałbym utrzymania Girony kosztem Valladolid.

celestes | 28.04.2019 16:49

PKP Pięknie k... pięknie. Co do problemów Celty po wczorajszym remisie pisałem pod meczem ale ja nawet takiego wyniku nie spodziewałem się po ostatnim meczu z Rayo... wtopy Sewilli i Valencii to jakiś żart. Getafe naróbcie im wstydu i ogarnijcie LM.

Litmanen | 28.04.2019 16:50

@moden1

Nie kracz, Getafe przegrywa w San Sebastian :)
Sevilla w pucharach raczej gra w porządku. Co prawda byłą kompromitacja z Leicester, ale tam w pierwszym meczu z gry powinno być 5-0 to też nie do końca. Jako kompromitację prawdziwą uznaję tylko zlekceważenie Slavii w dogrywce gdy Czesi potrzebowali dwóch goli. Oba mecze z MU były już jednostronne dla nas, z Liverpoolem też bez porażki 3-1 2-2 3-3. Z Juve też raz się udało 1-0. Gwarancji nie ma, ale daj boże Getafe takie wyniki.

Litmanen | 28.04.2019 16:52

No i Bayern też wyeliminował Sevillę dzięki rykoszetom, bo lepszy nie był. W sumie to Getafe kiedyś miało z Bayernem historyczny dwumecz w LE

AndrewNight | 28.04.2019 17:19

Żenada ta walka o 4 miejsce tak jak w anglii. Sevilla z takim składem powinna się bić o 3 miejsce z realem a nie liczyć na przegraną getafe.

WarioR | 28.04.2019 17:22

W zasadzie w 3 topowych ligach jest paraolimpiada o miejsca gwarantujące CL..
Mówię o PL, SA no i właśnie PD.
Niebywale. :)

Anallover | 28.04.2019 17:39

Może trzeba odgórnie dać Hiszpanii, Anglii, Włochom, Francji i Niemcom po 3 miejsca. Walka się zaostrzy i nie będzie tak, że ktoś przegrywa mecz za meczem a i tak się łapie. Problem byłby tylko z liczebnością LM bo już teraz poziom kuleje i z tych 32 niewiele się nadaje.

celestes | 28.04.2019 18:54

Annalover jak się patrzy na ten sezon to poparłbym Twój postulat

Godenzonen | 29.04.2019 00:23

Nie mam nic przeciwko gwarantowanym miejscom dla czwórki najlepszych z lig top-5 (obecnie top-4 i Francja 2+1). Ludzie chcą oglądać te kluby w LM i to oczywiste, ale dużo więcej lig powinno mieć gwarantowane miejsca, nie 4 ale 1 czy 2. Wystarczy że mistrz może być inny, nie trzeb jeszcze drabinki. Poza tym każda liga powinna mieć to gwarantowane na kilka sezonów wg rankingu, wtedy może coś wypracować, a nie co roku co innego. Dużo się mówi że najbogatsi dzielą tort, ale chyba nie problem w najbogatszych a w UEFA. Nie rozumiem logiki że najbogatsi dostają dużo miejsc i to gwarantowanych, a inni mało miejsc (to akurat słusznie) i bez gwarancji, przecież to im te gwarancje są bardziej potrzebne.