LE: Eintracht na remis z Chelsea

Maurizio Sarri
Obserwuj nas w

Remisem zakończyło się pierwsze półfinałowe spotkanie Ligi Europy, w którym Eintracht Frankfurt rywalizował u siebie z Chelsea. Tym samym niezwykle ciekawie zapowiada się rewanż na Stamford Bridge.

Od początku spotkania obie drużyny szukały swoich okazji. W pierwszym kwadransie kibice nie obejrzeli jednak ani jednego gola. Wynik meczu w 23. minucie otworzył Eintracht. Po dośrodkowaniu Kosticia z lewej strony pola karnego, kapitalnym uderzeniem głową przy samym słupku popisał się Luka Jović i bramkarz Chelsea musiał wyciągać piłkę z siatki.

W 27. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Pedro, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka przeszła tuż obok słupka bramki niemieckiego zespołu.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Eintrachtu, w 45. minucie Chelsea doprowadziła do wyrównania. Loftus-Cheek odegrał piłkę w polu karnym do Pedro, który uderzeniem z czternastu metró zaskoczył golkipera Eintrachtu.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie należał do Chelsea. Dobrych okazji nie zdołali wykorzystać Loftus-Cheek i Willian. W 60. minucie bliski zdobycia gola był David Luiz, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Obie jedenastki do końca spotkania starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Obie miały swoje dogodne okazje, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na bramkarza przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Eintracht Frankfurt – Chelsea FC 1:1 (1:1)