Huddersfield odebrał Man Utd nadzieje na LM

Ole Gunnar Solskjaer

Huddersfield Town zremisował na swoim obiekcie z Manchesterem United 1:1 w spotkaniu w ramach 37. kolejki Premier League. Taki stan rzeczy sprawił, że Czerwone Diabły są już pewne tego, że na koniec sezonu znajdą się poza pierwszą czwórką tabeli angielskiej ekstraklasy.

W roli absolutnego faworyta do swojej potyczki przystępowali podopieczni Ole Gunnara Solskjaera, którym przyszło się mierzyć z czerwoną latarnią rozgrywek, która na dodatek była już pewna spadku do The Championship. Z kolei Czerwone Diabły miały zamiar przedłużyć swoje nadzieje na zakończenie sezonu ligowego w TOP 4.

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w ósmej minucie, gdy do siatki rywali trafił Scott McTominay. Szkot oddał strzał z mniej więcej 14 metrów, wykorzystując tłok w polu karnym rywali i Man Utd mógł celebrować zdobycie pierwszej bramki.

Na jednym trafieniu ekipa z Old Trafford nie zamierzała poprzestać, czego potwierdzeniem była sytuacja Juana Maty w 25. minucie rywalizacji. Próba Hiszpana była jednak niecelna, więc do przerwy miał miejsce wynik 1:0 dla Man Utd.

Tymczasem po zmianie stron gospodarze sprawili, że na tablicy wynikowej wyświetlał się wynik 1:1. Do wyrównania doprowadził Isaac Mbenza, kierując futbolówkę do bramki rywali w 60. minucie. Asystę przy tym golu zaliczył Jonas Lössl.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i ostatecznie Czerwone Diabły zaliczyły swój trzeci kompromis w sezonie w roli gościa. Z kolei Huddersfield mogło cieszyć się z wywalczenia piętnastego punktu w kampanii.

Huddersfield Town – Manchester United 1:1 (0:1)

0:1 McTominay 8′
1:1 Mbenza 60′