LE: Arsenal w finale, Valencia pokonana

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Arsenal potwierdził swoją wyższość nad Valencią i pewnie awansował do finału Ligi Europy. W rewanżowym meczu 1/2 finału podopieczni Unaia Emery’ego wygrali w Walencji 4:2.

Po pierwszym spotkaniu na Emirates Stadium, w bardzo dobrej sytuacji był Arsenal, który wygrał 3:1. Przed rewanżem Kanonierzy zdawali sobie sprawę, że nie mogą jednak zlekceważyć Valencii na jej terenie.

Tymczasem w 11. minucie meczu na Estadio Mestalla gospodarze objęli prowadzenie. Po dograniu piłki przez Rodrigo, do siatki z najbliższej odległości trafił Kevin Gameiro.

Arsenal odpowiedział wyrównaniem już sześć minut później. Po dalekim zagraniu Cecha, Lacazette zgrał piłkę w tempo do Aubameyanga, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Valencii. Jak się później okazało wynik nie uległ zmianie przed przerwą, choć obie drużyny miały jeszcze swoje okazje.

Druga połowa świetnie ułożyła się dla Arsenalu, który w 50. minucie wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu Torreiry, z rywalami w polu karnym poradził sobie Lacazette, a następnie precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce.

Valencia nie zamierzała jednak rezygnować. W 58. minucie bramkę na 2:2 zdobył Gameiro, który dość szczęśliwie skierował piłkę do bramki, po tym jak trafił w niego uderzający Wass.

W 69. minucie Arsenal ponownie był jednak na prowadzeniu. Po płaskim dograniu Maitlanda-Nilesa z prawej strony boiska, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Aubameyang.

Dwie minuty przed końcem spotkania reprezentant Gabonu skompletował hattricka, ustalając wynik meczu na 4:2 dla Arsenalu.

Valencia CF – Arsenal FC 2:4 (1:1)

1:0 Gameiro 11′
1:1 Aubameyang 17′
1:2 Lacazette 50′
2:2 Gameiro 58′
2:3 Aubameyang 69′
2:4 Aubameyang 88′

Valencia – Garay, Gaya

Valencia: Neto – Piccini (56′ Soler), Garay, Gabriel Paulista, Gaya – Wass, Parejo, Coquelin, Guedes (72′ Torres) – Rodrigo (72′ Mina), Gameiro

Arsenal: Cech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal, Maitland-Niles, Torreira (80′ Guendouzi) – Özil (62′ Mkhitaryan), Xhaka, Kolasinac (71′ Mustafi) – Aubameyang, Lacazette