REKLAMA
REKLAMA

Agent: Mendy jest na liście Juventusu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  16.05.2019 12:25
Agent: Mendy jest na liście Juventusu

Piłkarze Juventusu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Agent Ferlanda Mendy'ego twierdzi, że jego klient znajduje się na celowniku Juventusu. Wcześniej obrońca Olympique Lyon był łączony z takimi klubami jak Napoli, Real Madryt i Barcelona.

- Mendy był jednym z najjaśniejszych punktów świetnego sezonu Lyonu, ma dopiero 23 lata, zadebiutował w reprezentacji Francji, a teraz jest w centrum rynku transferowego – powiedział Yvan Le Mee.

- Połowa Europy go chce. Coraz rzadziej spotykanym towarem jest wysokiej jakości boczny obrońca. Wystarczy spojrzeć na Lucasa Hernandeza, który przeniósł się do Bayernu Monachium za 80 milionów euro – kontynuował.

- Mendy jest jeszcze bardziej kompletny. Jest efektywny w dryblingach i crossach. Jest francuskim Marcelo, gdy atakuje, ale w defensywie jest połączeniem Alexa Sandro i Chivu w najlepszym wydaniu – dodał.

- Mendy jest lewonożny, ale ma również dobrą prawą nogę, która pozwala mu często schodzić do środka. Teraz lewy obrońca jest rzadkością i jest kosztowny. Lyon nie wystawił Mendy'ego na transferowy rynek, a prezydent Aulas chciałby cieszyć się nim przez kolejny sezon – kontynuował.

- Zależy to jednak od ofert. Jeśli pojawi się właściwa oferta, szczególnie na poziomie projektu sportowego, będziemy szukać porozumienia z Lyonem, które zadowoli każdego. Decyzja Mendy'ego będzie oparta na aspektach technicznych, a nie tylko ekonomicznych. W przeciwnym razie udalibyśmy się do Chin – mówił menedżer zawodnika.

- Do tej pory były tylko zapytania w jego sprawie. Mogę powiedzieć, ze w Anglii i Hiszpanii są większe możliwości ekonomiczne, ale Serie A jest zawsze atrakcyjna dla francuskich zawodników - kontynuował.

- Alex Sandro jest topowym lewym obrońcą i Juve nie będzie łatwo go zastąpić w przypadku transferu. Mendy jest na krótkiej liście Bianconerich, podobnie jak wszystkie wielkie nazwiska. Przyjaźń między Agnellim i Aulesem może pomóc, ale w ostatecznie dla wszystkich liczą się tylko liczby – dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy