Wygrane Deportivo i Hueski, remis w Vigo

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.05.2019 22:44

Swoje ostatnie spotkania w trwającym sezonie La Liga rozegrały dziś wieczorem drużyny, które żegnają się z hiszpańską ekstraklasą - Girona przegrała na wyjeździe z Deportivo Alaves, Rayo zremisowało na Balaidos z Celtą, a Huesca ograła u siebie Leganes.

Deportivo Alaves w ostatnim spotkaniu tego sezonu pokonało przed własną publicznością Gironę - gospodarze wynik otworzyli po silnym uderzeniu Wakaso w 40. minucie gry. Pozostałe gole padły w końcówce - najpierw po dośrodkowaniu Twumasiego, na 2:0 podwyższył Calleri, a trzy minuty później, na pożegnanie z elitą, bramkę dla Girony zdobył Portu.

Bliscy porażki na zakończenie nieudanego sezonu byli piłkarze Celty Vigo, którzy do 80. minuty przegrywali ze zdegradowanym Rayo 0:2 - najpierw jedenastkę wykorzystał Embarba, a w 72. minucie z 20 metrów trafił Medran. W końcówce spotkania bohaterem Celestes został Iago Aspas - Hiszpan najpierw wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry doprowadził do wyrównania.

Z ostatniego miejsca w ostatniej kolejce uciekła Huesca, która pokonała u siebie Leganes. Teatr jednego aktora - tak w skrócie można opisać to, co wyprawiał dziś Martin Mantovani. Piłkarz beniaminka najpierw pokonał własnego bramkarza, a w drugiej połowie... trafił dwukrotnie już do właściwej bramki. Mantovani najpierw wykorzystał centrę Juanpiego z rzutu wolnego, a później centrę Gomeza z kornera.

Deportivo Alaves - Girona FC 2:1 (1:0)

1:0 Wakaso 40'
2:0 Calleri 83'