MŚ U-20: Awans Nowej Zelandii, wygrana Amerykanów

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  27.05.2019 22:34

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Reprezentacja Nowej Zelandii w drugim spotkaniu Mistrzostw Świata U-20 potwierdziła dobrą formę i pokonała 2:0 Norwegię, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy. W grupie D trzy punkty na swoje konto zapisały Stany Zjednoczone, które ograły 2:0 Nigerię.

Nowa Zelandia z drugą wygraną

Reprezentacja Nowej Zelandii rywalizację w turnieju finałowym rozpoczęła od efektownego zwycięstwa 5:0 nad Hondurasem. Tymczasem Norwedzy musieli uznać wyższość reprezentacji Urugwaju. Przed poniedziałkowym meczem trudno było jednak wskazać zdecydowanego faworyta.

Obie bramki padły w drugiej połowie. W 71. minucie Nową Zelandię na prowadzenie wyprowadził Gianni Stensness, który popisał się kapitalnym uderzeniem z 30 metrów, nie dając żadnych szans norweskiemu bramkarzowi.

Druga bramka padła w 83. minucie. Niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował wówczas John Kitolano.

Norwegia – Nowa Zelandia 0:2 (0:0)

0:1 Stensness 71'
0:2 Kitolano (sam.) 83'

Norwegia – Kitolano
Nowa Zelandia – Cacace

Norwegia: Faye Lund – Borchgrevink, Fredriksen, Börkeeiet, Östigard, Kitolano – Markovic (65' Evjen), Vetlesen, Svendsen (78' Thorstvedt), Häland – Christensen (66' Brynhildsen)

Nowa Zelandia: Woud – Elliot, Stanger, Pijnaker, Cacace – Stensness, Bell – Waine (72' Conroy), Singh, Just – McCowatt (90+1' Zwetsloot)

Amerykanie lepsi od Nigeryjczyków

Po pierwszej serii spotkań obie drużyny były w odmiennych nastrojach. Nigeria wysoko 4:0 pokonała reprezentację Kataru, natomiast Stany Zjednoczone uległy 1:2 Ukrainie.

Poniedziałkowe spotkanie w Bielsku-Białej bardzo dobrze ułożyło się dla Amerykanów, którzy wyszli na prowadzenie w 18. minucie. Po dośrodkowaniu Alexa Mendeza z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł zupełnie niepilnowany Sebastian Soto i uderzeniem głową trafił do siatki.

Tuż po przerwie Soto po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Chrisa Glostera. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Stany Zjednoczone – Nigeria 2:0 (1:0)