EL. ME: Spokojna wiktoria Hiszpanów

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.06.2019 22:36

Sergio Ramos  |  fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Piłkarska reprezentacja Hiszpanii pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze w meczu trzeciej kolejki eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Czasu na radość w szeregach La Roja nie ma, bo już w poniedziałek Hiszpanie zmierzą się ze Szwecją w Madrycie na Estadio Santiago Bernabeu.

Team z Półwyspu Iberyjskiego, chociaż bez swojego opiekuna w osobie Luisa Enrique to jednak chciał zaliczyć kolejne zwycięstwo z rzędu. Tym bardziej że rywal Hiszpanów nie był z najwyższej półki, a ponadto notował serię spotkań bez zwycięstwa, trwającą od września minionego roku.

Wynik rywalizacji został otwarty bardzo szybko, bo już w piątej minucie bramkę zdobył Sergio Ramos. Obrońca Realu Madryt wykorzystał dośrodkowanie Jesusa Navasa, kierując głową piłkę do siatki. 14 minut później Hiszpan Navas sam zdobył bramkę, oddając mocne uderzenie z prawej nogi.

Po stracie dwóch goli gospodarze nie zamierzali rzucać białego ręcznika, szukając swoich szans na trafienie kontaktowe. Ostatecznie Wyspom Owczym udało się zdobyć bramkę w 30. minucie, gdy z bliska golkipera La Roja pokonał Klaemint Olsen. 180 sekund później Teitur Gestsson zaliczył jednak samobójcze trafienie i do przerwy Hiszpania prowadziła 3:1.

Po zmianie stron jeszcze jedną bramkę dołożył Jose Gaya, co zaowocowało tym, że Hiszpania wygrała swój mecz 4:1, notując swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w trakcie trwających eliminacji do mistrzostw Europy. Taki stan rzeczy sprawia, że La Roja plasuje się na pierwszej pozycji w tabeli F, mając dziewięć punktów na koncie.

Wyspy Owcze - Hiszpania 1:4 (1:3)