ICC: Królewscy pokonali Arsenal po serii rzutów karnych

Gareth Bale

W pierwszym nocnym starciu w ramach Międzynarodowego Turnieju Mistrzów piłkarze Realu Madryt pokonali 3:2 Arsenal FC w serii rzutów karnych. Po 90 minutach rywalizacji miał miejsce rezultat 2:2.

Madrycka ekipa rozgrywała swój drugi mecz w ramach International Champions Cup. Z kolei dla The Gunners był to trzeci tego typu bój, w którym planem Arsenalu było podtrzymanie passy spotkań bez porażki.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w 11. minucie. Alexandre Lacazette zmusił do kapitulacji Keylora Navasa, wykorzystując “jedenastkę” po przewinieniu Nacho. Warto zaznaczyć, że Hiszpan w dziewięć minut zobaczył dwie żółte kartki, co poskutkowało tym, że Real musiał kończyć zawody w osłabieniu.

Na jednobramkowym prowadzeniu przedstawiciele Premier League nie poprzestali i od 24 minuty prowadzili już 2:0. Tym razem bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Były napastnik Borussii Dortmund wykorzystał podanie Francuza Lacazette’a, ograł bramkarza rywali, kierując następnie piłkę do siatki.

Do przerwy na stadionie FedEx Field w lepszych nastrojach byli zatem londyńczycy. Niemniej trzeba odnotować, że także zawodnik Arsenalu w pierwszej połowie został ukarany czerwoną kartką. Na taką karę zapracował w 39. minucie Sokratis Papastotopoulos. Tym samym składy obu ekip się wyrównały.

W drugiej odsłonie piłkarze Los Blancos wzięli za odrabianie strat. Sygnał do ataku dał w 56. minucie Gareth Bale, notując trafienie kontaktowe. Z kolei trzy minuty później do remisu doprowadził Marco Asensio. Hiszpan popisał się efektownym uderzeniem z lewej nogi po podaniu Marcelo.

Do końca podstawowego czasu rywalizacji więcej goli nie padło. Jednocześnie zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej egzekwował team z La Liga, wygrywając w nich 3:2. Decydującą “jedenastkę” wykorzystał Junior Vincius, któremu dopisało dużo szczęścia, czego nie można stwierdzić o próbie Robbie Burtona.

Real Madryt – Arsenal FC 2:2 (0:2, 3:2 k.)

0:1 Lacazette 11′
0:2 Aubameyang 24′