REKLAMA
REKLAMA

Malcom przejdzie za 40 mln euro do Zenitu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Mundo Deportivo  |  31.07.2019 14:43
Malcom przejdzie za 40 mln euro do Zenitu

Camp Nou  |  fot. fcbarcelona.com

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przedstawiciele Barcelony i Zenitu Sankt Petersburg doszli do porozumienia w sprawie warunków transferu Malcoma – informuje Mundo Deportivo.

Rosyjski klub zapłaci za brazylijskiego skrzydłowego 40 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o kolejne 5 milionów euro, w zależności od spełnienia zapisanych w umowie warunków. Sam Malcom ma podpisać z Zenitem sześcioletni kontrakt.

22-letni wychowanek Corinthians Sao Paulo, do Barcelony trafił latem ubiegłego roku za 41 milionów euro z Girondins Bordeaux. Nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie katalońskiego klubu.

W poprzednim sezonie rozegrał w barwach Barcelona 24 spotkania, zdobywając cztery gole (w tym jeden gol w 15 występach w La Liga).
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

Joker | 31.07.2019 14:46

Przynajmniej nie stracili finansowo na tym transferze, ale ja do tej pory uważam, że Valverde nie dał mu prawdziwej szansy i nie wykorzystał jego potencjału nawet w 20%... Moim zdaniem jakby grał tyle co Coutinho to miałby dwa razy tyle goli i asyst co Cou, bo u niego przynajmniej było widać dużą chęć do gry, ambicje i waleczność... Dostawał 10 minut i zasuwał na maksa, bo chciał się koniecznie pokazać, a Cou najczęściej wyglądał jakby miał wywalone...

Zedaris | 31.07.2019 14:49

Dobrze dla klubu a jeszcze lepiej dla samego zawodnika. Valverde nie chciał dawać mu szans, ma więc możliwość uratowania kariery. Klub odzyska zainwestowane w niego pieniądze. Wszyscy zadowoleni.

Krax | 31.07.2019 17:36

Szkoda takiego zawodnika na ligę rosyjską, bo według mnie ma talent żeby zaistnieć w najlepszych ligach. Kiedy przychodził do Barcy pisałem, że zazdroszczę Barcelonie transferu, aczkolwiek nie sądziłem, że Valverde nie wykorzysta takiego talentu i to w sytuacji gdzie Coutinho kompletnie zawiódł, a Dembele prześladowały kontuzje. To trochę wygląda jakby ten transfer zrobił klub, a już niekoniecznie prosił o niego trener, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Tym bardziej, że jak wspomniał Joker, on się naprawdę starał nawet jak wszedł na 10 minut.

Ermac | 31.07.2019 18:34

@Joker
"Przynajmniej nie stracili finansowo na tym transferze, ale ja do tej pory uważam, że Valverde nie dał mu prawdziwej szansy i nie wykorzystał jego potencjału nawet w 20%..."

No nie dał, ale każdy jest kowalem własnego losu, a Malcom przychodząc tutaj wiedział, że systematyczne występy będzie niezmiernie trudno.


@Krax | 31.07.2019 17:36
" To trochę wygląda jakby ten transfer zrobił klub, a już niekoniecznie prosił o niego trener, bo innego wytłumaczenia nie widzę."

To, że klub decyduje o tym kogo sprowadzić lub sprzedać to nie jest żadna nowość.
Mam przypomnieć jaki był powód odejścia Zidane'a?

"Były prezes Realu Ramon Calderon w rozmowie z dziennikiem "AS" zdradził, jaki był powód odejścia Francuza. - Zidane nalegał, aby sprzedać Bale'a, a zatrzymać Ronaldo. Perez jednak postąpił zupełnie inaczej. Zidane chciał być osobą decyzyjną przy kupnie i sprzedaży zawodników, ale jego zdanie było ignorowane. Dlatego postanowił odejść i podjął słuszną decyzję - przyznał Calderon."

Krax | 31.07.2019 20:06

Ermac

A co odejście Zizu ma do Malcolma?? O cytowaniu Calderona nie wspomnę...
Nie wiem co chcesz udowodnić, ale chyba pomyliłeś wątki.

Ermac | 31.07.2019 21:00

@Krax

To, że klub decyduje o tym kogo sprowadzić lub sprzedać to nie jest żadna nowość.

Piszesz:
"To trochę wygląda jakby ten transfer zrobił klub, a już niekoniecznie prosił o niego trener, bo innego wytłumaczenia nie widzę"

Nie trochę, tylko tak było, Valverde nie prosił o Malcoma, a ten transfer został przeprowadzony decyzją klubu, nie trenera. Normalna praktyka.

"A co odejście Zizu ma do Malcolma??  O cytowaniu Calderona nie wspomnę..."

To,że jedni trenerzy akceptują taki stan rzeczy, tak jak Valverde i potem zbierają cięgi, gdy taki niechciany przez niego zawodnik nie gra, a inni odchodzą, tak jak zrobił to Zidane.
Krax | 01.08.2019 16:09

Ermac

Ok, teraz rozumiem. Bo miałem wrażenie, że mój komentarz obierasz jak atak na Barcelonie i po prostu się odgrywasz, a ja nie miałem takiego zamiaru. Zwyczajnie się zastanawiałem co kierowało Valverde.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy