Porażki Monaco i Lille

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Nie obeszło się bez niespodzianek w sobotnich spotkań 2. kolejki Ligue 1. Drugiej porażki w tym sezonie doznało Monaco, które na wyjeździe wysoko 0:3 uległo Monaco. Punktów nie wywalczyło także Lille, które musiał uznać wyższość Amiens.

Piłkarze Monaco zaliczyli kolejny bardzo słaby występ. Niestety ze słabej strony zaprezentował się także reprezentant Polski Kamil Glik, który między innymi sprokurował rzut karny, po którym Metz objęło prowadzenie. Druga porażka 0:3 oznacza, że klub z księstwa po dwóch kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Zawodów swoim kibicom sprawiło również Lille, które w wyjazdowym meczu przegrało 0:1 z Amiens. Jedynego gola meczu w 70. minucie zdobył Guirassy. Warto jednak dodać, że Lille od 39. minuty grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Soumare.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Nice, którzy tym razem na wyjeździe pokonali 2:1 Nimes. Dużo pracy w tym pojedynku miał sędzia, który podyktował dwa rzuty karne, a także trzykrotnie sięgał do kieszeni po czerwoną kartkę.

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie zapisali na swoje konto piłkarze Toulouse, którzy skromnie 1:0 pokonali u siebie Dijon, dla którego to druga porażka w rozgrywkach.

W ostatnim z sobotnich spotkań, Girondins Bordeaux zremisowało u siebie 1:1 z Montpellier. W efekcie obie drużyny pozostają jeszcze bez wygranej w sezonie 2019/20.

Bordeaux – Montpellier 1:1 (0:1)
0:1 Delort 22′