El. LE: Espanyol jedną nogą w fazie grupowej

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Duży krok w kierunku awansu do fazy grupowej Ligi Europy zrobili piłkarze Espanyolu Barcelona, którzy w czwartkowy wieczór pokonali 3:1 u siebie Zorię Ługańsk.

Faworytem czwartkowego spotkania byli gospodarze, ale po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę. W 38. minucie prowadzenie dla Zorii uzyskał bowiem Kocergin, który pokonał bramkarza Espanyolu mocnym uderzeniem sprzed pola karnego. Była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie tego pojedynku.

Espanyol konsekwentnie szukał okazji do doprowadzenia do wyrównania. Ta sztuka udała mu się w 58. minucie. Po próbie uderzenia z lewej strony pola karnego, piłka dość przypadkowo trafiła na głowę ustawionego przed bramką Facundy Ferreyry, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w siatce

W 76. minucie świetną okazję do zdobycia drugiego gola zmarnował Esteban Granero, którego uderzenie z rzutu karnego, podyktowanie za zagranie piłki ręką, obronił bramkarz. Espanyol nie zamierzał jednak rezygnować i już trzy minuty później wyszedł na prowadzenie. Po świetnym zagraniu Dardera w pole karne, uderzeniem z prawej strony bramkarzowi szans nie dał Javi Lopez.

Kilka minut później było już 3:1 dla katalońskiego klubu. Piłkę w polu karnym od Wu Lei otrzymał Vargas, zwiódł jednego z obrońców, a następnie pewnym uderzeniem trafił do siatki. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Espanyol Barcelona – Zoria Ługańsk 3:1 (0:1)

0:1 Kocergin 38′
1:1 Ferreyra 58′
2:1 Javi Lopez 79′
3:1 Vargas 81′