Roger Marti wykonał wyrok na Villarreal

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.08.2019 23:52

UD Levante w niecodziennych okolicznościach pokonało w drugim piątkowym spotkaniu drugiej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Villarreal CF 2:1. Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że ekipa z El Madrigal na własne życzenie schodziła z placu gry na tarczy.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc się zrehabilitować za porażkę z Deportivo Alaves. Z kolei zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej liczyli na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie po remisie 4:4 z Granadą CF.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Estadio Ciudad de Valencia byli świadkami jednego trafienia, którego autorem był Gerard Moreno. 27-latek już w trzeciej minucie rywalizacji wyprowadził Villarreal na prowadzenie.

Po zmianie stron miał miejsce festiwal absurdów i rzutów karnych. Najpierw w 66. minucie "jedenastkę" egzekwował Jose Luis Morales, ale jej nie wykorzystał. Chwilę później rzut karny został powtórzony, bo bramkarz Andres Fernandez przedwcześnie opuścił linię bramkową. Powtórkę "jedenastki" egzekwował jednak Roger Marti, wykorzystując ją.

Ekipa Javiera Calleji nie otrząsnęła się jeszcze po stracie gola, a już w 73. minucie miał miejsce kolejny rzut karny dla gospodarzy. Trzeba przyznać, że odbyło się to po kuriozalnym zachowaniu golkipera Villarreal, który swoim nieodpowiedzialnym działaniem sprawił, że Hiszpan Roger Marti mógł cieszyć się dubletu.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Tym samym gospodarze wygrali spotkanie 2:1. W kolejnej serii gier team Paco Lopeza zmierzy się u siebie z Realem Valladolid, z kolei Żółta Łódź Podwodna przed własną publicznością podejmować będzie madrycki Real.

UD Levante - Villarreal CF 2:1 (0:1)