Porażka Czerwonych Diabłów, wygrana ekipy Fabiańskiego

Łukasz Fabiański

Cztery spotkania rozpoczęły się w sobotę o godzinie 16:00 w ramach 3. kolejki Premier League. Największym zaskoczeniem był rezultat starcia na Old Trafford, gdzie Manchester United okazał się zespołem słabszym niż Crystal Palace (1:2).

Zacznijmy jednak od starcia na Vicarage Road gdzie Watford podejmowało gości z Londynu. W tym meczu zespołem znacznie lepszym okazał się West Ham United, który wygrał ostateczny w stosunku trzy do jednego. Pierwszy gol padł tam już w trzeciej minucie gry, natomiast ostatnie trafienie zanotował świetny dziś Sebastien Haller.

Bardzo ciekawe było także w Sheffield, gdzie gospodarze mierzyli się z popularnymi Lisami. Ostatecznie trzy punkty trafiły tam do Leicester, które zdołało nadrobić straty i dzięki temu zapisało na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

Zawiodło natomiast starcie Brighton, gdzie przez dziewięćdziesiąt minut zobaczyliśmy tylko jednego gola. Zdobyli go Święci, który pokonali gospodarzy za sprawą trafienia Moussa Djenepo. Niestety był to jeden z niewielu celnych strzałów na bramkę meczu na Amex Stadium.

Pierwszego smaku porażki doznał dziś natomiast Manchester United. Zespół Czerwonych Diabłów przegrał w stosunku jeden do dwóch z londyńskim Crystal Palace.

W tamtym starciu pierwszego gola zdobyli goście, a na prowadzenie wyprowadził ich Jordan Ayew. W 69. minucie zespół z Old Trafford mógł wyrównać, ale rzut karny zmarnował Marcus Rashford.

Ostatecznie gospodarze odpowiedzieli na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Gol Daniela Jamesa nie dał Manchesterowi jednak nawet jednego punktu, gdyż na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynika na jeden do dwóch ustalił Patrick van Aanholt.