El. LE: Niespodzianki nie było. Espanyol w fazie grupowej

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Zgodnie z oczekiwaniami, piłkarze Espanyolu obronili zaliczkę wypracowaną przed tygodniem na własnym stadionie i remisując w rewanżu przeciwko Zorii Ługańsk 2:2, zapewnili sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Papużki dwukrotnie obejmowały dziś prowadzenie po golach Ferreyry i Vargasa, ale do remisu doprowadzali najpierw Lednev, a później Rusyn.

Trener Skripnik dokonał dwóch zmian względem jedenastki, która rozpoczęła pierwsze spotkanie w Barcelonie – miejsca Lunyova i Kabaeva zajęli Khomchenovsky oraz Budkivsky. Trzech korekt dokonał za to trener Gallego – zamiast Iturraspe, Wu i Puado, mogliśmy oglądać Rocę, Melendo i Vargasa.

W pierwszych fragmentach częściej zagrożenie pod bramką rywala stwarzali gospodarze – w siódmej minucie strzał Kochergina wybronił Lopez, dziesięć minut później minimalnie pomylił się Lednev, a po kolejnych pięciu minutach, bramkarz Espanyolu popisał się świetną interwencją przy strzale głową Budkivsky’ego.

To jednak Papużki objęły prowadzenie dziesięć minut przed przerwą – dośrodkowanie z rzutu rożnego na jedenasty metr posłał Darder, a Ferreyra idealnie przymierzył głową, umieszczając futbolówkę w siatce i obijając po drodze słupek.

Dziesięć minut po zmianie stron, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania – po nieudanym wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki, piłkarze Zorii przejęli futbolówkę na połowie rywala, a chwilę później futbolówkę do siatki skierował Lednev.

Podopieczni trenera Skripnika z remisu cieszyli się tylko osiem minut – mający sporo miejsca w środkowej strefie boiska Roca doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Vargasa, który nie miał już problemów z wygraniem pojedynku jeden na jednego z bramkarzem.

Nie był to jednak koniec strzelania na Sławutycz Arenie w Zaporożu – kwadrans po stracie drugiej bramki, gospodarze ponownie doprowadzili do remisu. Drugą asystę zaliczył Khomchenovsky, który dograł do Rusyna, a wprowadzony po przerwie zawodnik najpierw łatwo poradził sobie z obrońcą, a później strzałem z ostrego kąta pokonał Lopeza.

Jak się później okazało, trafienie Rusyna na 2:2 ustaliło wynik meczu i piłkarze Espanyolu bez większych problemów obronili dwubramkową zaliczkę wypracowaną przed tygodniem. Stjarnan, Luzern i Zoria Ługańsk – tak wyglądała droga Papużek do fazy grupowej Ligi Europy.

Zoria Ługańsk – RCD Espanyol 2:2 (0:1)

0:1 Ferreyra 34′
1:1 Lednev 54′
1:2 Vargas 62′