LM: Napoli wygrywa z Liverpoolem!

Dries Mertens

Broniący tytułu Liverpool rywalizację w nowej edycji Ligi Mistrzów rozpoczął od porażki. Podopieczni Juergena Kloppa w wyjazdowym meczu przegrali 0:2 z Napoli.

W siódmej minucie piłka wylądowała w bramce Liverpoolu. Po strzałach Fabiana Ruiza dwukrotnie interweniował Adrian, by w końcu piłkę do siatki skierował Lozano. Gol nie został jednak uznany, bowiem zawodnik Napoli był na spalonym.

Liverpool groźnie zaatakował w 21. minucie. Z lewej strony pola karnego nieprzyjemnie uderzał Sadio Mane, ale na posterunku był Meret. Tuż przed przerwą do sytuacji strzeleckiej doszedł jeszcze Roberto Firmino, który główkował po dośrodkowaniu Milnera z lewej strony boiska, ale piłka przeszła tuż obok słupka.

Cztery minuty po przerwie The Reds przed stratą gola uratował Adrian, popisując się kapitalną paradą po strzale Mertensa z kilku metrów. W kolejnych minutach go głosu zaczęli dochodzić podopieczni Juergena Kloppa. W 65. minucie po błędzie Manolasa, przed szansą stanął Salah, ale jego strzał świetnie wybronił Meret. Swoich okazji nie potrafił również wykorzystać Mane.

Tymczasem w 80. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Napoli za faul Hendersona na Callejonie. Kilka chwil później jedenastkę wykorzystał Dries Mertens, wyprowadzając zespół Carlo Ancelottiego na prowadzenie.

Liverpool nie był w stanie odpowiedzieć, natomiast gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli drugiego gola. Wynik meczu ustalił wówczas Fernando Llorente.

Napoli SSC – Liverpool FC 2:0 (0:0)

1:0 Mertens (k.) 82′