LM: Atletico na remis z Juve

Juan Cuadrado

Atletico Madryt zremisowało 2:2 z Juventusem FC w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym ekipa z Piemontu już od czterech spotkań pozostaje bez porażki.

Obie ekipy po raz ostatni mierzyły się ze sobą na Wanda Metropolitano sześć miesięcy temu. Lepiej to starcie wspominali gospodarze. Stara Dama chciała zatem zdobyć stadion w stolicy Hiszpanii, chcąc też wrócić na zwycięski szlak po remisie w ligowym meczu przeciwko ACF Fiorentinie.

W pierwszej części spotkania, mimo że spotkanie mogło się podobać, to ostatecznie zabrakło goli. Warto jednak zaznaczyć, że przewaga optyczna była po stronie Los Colchoneros, ale niewiele z tego wynikało, bo turyńczycy pod względem taktycznym prezentowali się wręcz wzorowo.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik spotkania otworzył po pięknym strzale z lewej nogi Juan Cuadrado. Na tym jednak mistrzowie Włoch nie poprzestali, bo w 65. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Blaise’a Matuidiego. Francuz głową skierował futbolówkę do siatki.

Podopieczni Diego Simeone w 70. minucie strzelili gola kontaktowego za sprawą Stefana Savicia, z kolei w 90. minucie trafienie wyrównujące zaliczył Hector Herrera. Jednocześnie obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów, z którego z pewnością bardziej ukontentowani powinni być gospodarze.

Atletico Madryt – Juventus FC 2:2 (0:0)

0:1 Cuadrado 48′
0:2 Matuidi 65′