Podział punktów na Velodrome

Kibice Olympique Marsylia
Obserwuj nas w

W pierwszym sobotnim starciu w ramach szóstej kolejki Ligue 1 zawodnicy Olympique Marsylia zremisowali 1:1 z Montpellier HSC. Zespół Andre Villasa-Boas zakończył jednocześnie passę kolejnych wygranych meczów. Warto odnotować, że w samej końców zawodów sędzie był zmuszony pokazać trzy czerwone kartki.

Trzecia ekipa francuskiej ekstraklasy liczyła przed pierwszym gwizdkiem sędziego na czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Tymczasem ekipa Michela Der Zakariana miała nadzieję, że wiktoria z OGC Nice nie była jednorazowym aktem, a czymś, co miało sprawić, że Montpellier zacznie marsz w górę ligowej klasyfikacji.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 11. minucie, gdy samobójcze trafienie zanotował Andy Delort. Obrońca gospodarzy starał się przeciąć piłkę dośrodkowaną z boku boiska. Niemniej zrobił to w tak niefortunny sposób, że ostatecznie pokonał własnego bramkarza.

W 28. minucie goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Przed szansą zdobycia bramki stanął Morgan Sanson. Piłka po jego uderzeniu nie znalazła jednak drogi do siatki. Tymczasem kwadrans przed końcem meczu wyrównującego gola strzelił Valere Germain, więc obie ekipy zakończy bój podziałem punktów.

Olympique Marsylia –  Montpellier HSC 1:1 (0:1)

0:1 Delort (sam.) 17′
1:1 Germain 75′