Monaco z pierwszym zwycięstwem

Aleksandr Golovin

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosło we wtorkowy wieczór Monaco. Przed własną publicznością pokonało 3:1 Nice. Dzięki tej wygranej klub z księstwa opuścił strefę spadkową.

Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli gospodarze, którzy od 30. minuty prowadzili po bramce Alexandra Golovina, który popisał się świetnym uderzeniem z prawej strony pola karnego.

Niespełna dziesięć minut po przerwie gości doprowadzili do wyrównania. Wówczas piłka trafiła pod nogi Patricka Burnera, który strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył bramkarza Monaco.

W 74. minucie Monaco ponownie wyszło na prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Golovin, który tym razem wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym podaniu Islama Slimaniego.

W 81. minucie było już 3:1. Golovin tym razem wystąpił w roli asystenta, a do bramki gości trafił Wissam Ben Yedder. Wynik ten utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

AS Monaco – OGC Nice 3:1 (1:0)

1:0 Golovin 30′
1:1 Burner 54′
2:1 Golovin 74′
3:1 Ben Yedder 81′