Atletico wraca na ścieżkę zwycięstw, remis w Leganes

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  25.09.2019 21:03

Joao Felix  |  fot. Grzegorz Wajda

Po serii trzech spotkań bez wygranej, podopieczni Diego Simeone wrócili dziś na odpowiednie tory i dzięki bramkom Diego Costy i Joao Felixa, zdołali pokonać na wyjeździe Mallorkę 2:0. Remisem zakończyło się za to drugie spotkanie z zaplanowanych na godzinę 19:00, w którym Leganes mierzyło się z Athletikiem Bilbao.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać blisko pół godziny, ale od razu przyniosła ona gola - w 26. minucie, piłkę z prawej flanki dośrodkował Koke, a celny strzał głową oddał Diego Costa. Kilka minut później ręką we własnym polu karnym zagrał Sastre, ale po wideoweryfikacji arbiter uznał, że karnego nie będzie.

Zdobyta bramka wyraźnie rozbudziła zapędy gości i w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, podopieczni Diego Simeone mieli jeszcze dwie szanse na podwyższenie prowadzenia. Najpierw, nieznacznie pomylił się uderzający z woleja Arias, a tuż przed przerwą, Reina wybronił strzał Joao Felixa.

Po zmianie stron, jako pierwsi bramce rywali zagrozili gospodarze, ale Oblak zdołał zatrzymać groźne uderzenie Kubo. W 65. minucie, zrobiło się za to 0:2, kiedy to po strzale Joao Felixa, futbolówka szczęśliwie odbiła się od nogi jednego z obrońców i po chwili zatrzepotała w siatce.

Cztery minuty po drugiej bramce dla madrytczyków, na murawie pojawił się Alvaro Morata. Były napastnik m.in. Juventusu, na murawie spędził raptem dziewięć minut - Hiszpan w odstępie kilkudziesięciu sekund obejrzał dwa żółte kartoniki i mógł udać się pod prysznic.

RCD Mallorca - Atletico Madryt 0:2 (0:1)

0:1 Diego Costa 26'
0:2 Joao Felix 65'

czerwona kartka:
Morata (78') - druga żółta kartka za niesportowe zachowanie

Baba, Budimir, Campos - Savić, Felipe, Morata, Correa

Mallorca: Reina - Agbenyenu, Campos, Valjent, Sastre - Baba (67' Alegria) - Junior (63' Trajkovski), Sevilla, Kubo, Rodriguez - Budimir (67' Prats)

Atletico: Oblak - Lodi, Felipe, Savić, Arias - Saul, Thomas, Koke, Joao Felix (83' Llorente) - Vitolo (57' Correa), Diego Costa (69' Morata)

-----------------------------------------------------------------------------

Pierwsza połowa rywalizacji na Butarque z pewnością nie porwała - przez 45 minut obejrzeliśmy zaledwie dwa celne uderzenia, oba w wykonaniu gospodarzy. Najciekawiej było w ostatnich minutach - w 43. minucie, minimalnie pomylił się bowiem Navarro, a dwie minuty później, próbę En Nesyriego wybronił Herrerin.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, prowadzenie objęli Baskowie - po faulu Bustinzy na Larrazabalu, jedenastkę na gola zamienił Raul Garcia. Goście z prowadzenia cieszyli się ledwie trzy minuty, albowiem w 62. minucie, po faulu Benata, celnym uderzeniem z 20 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Oscar.

W 70. minucie zagotowało się w polu karnym Leganes - piłkę ręką zagrał we własnym polu karnym Awaziem, ale po wideoweryfikacji, arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Wynik do końca nie uległ już zmianie i skończyło się podziałem punktów.

CD Leganes - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

0:1 R. Garcia (k.) 59'
1:1 Oscar 62'

Leganes: Soriano - Awaziem, Omeruo, Bustinza - Perez - Rodrigues, Mesa  (85' Recio), Oscar, Navarro (71' Jose) - Carrillo (71' Braithwaite), En Nesyri

Bilbao: Herrerin - Berchiche, Martinez, Nunez, Capa - D. Garcia, Benat - Cordoba (46' Muniain), R. Garcia, Larrazabal (79' Ibai) - Williams (89' Kodro)