Derby Kraju Basków dla Realu Sociedad

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  26.09.2019 22:57

Real Sociedad potwierdził w czwartkowy wieczór wysoką formę i odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w lidze. W derbach Kraju Basków wysoko 3:0 pokonał Deportivo Alaves. Dzięki tej wygranej drużyna z San Sebastian awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Prowadzenie w derbach Kraju Basków dla Realu Sociedad w 19. minucie uzyskał Mikel Oyarzabal, który wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym prostopadłym podaniu Martina Odegaarda.

Kilkanaście minut później było już 2:0. W 32. minucie drugiego gola dla Realu Sociedad zdobył Willian Jose, który uderzeniem głową z sześciu metrów wykorzystał precyzyjny dośrodkowanie Oyarzabala z lewego skrzydła.

W 38. minucie prowadzący to spotkanie sędzia, po obejrzeniu powtórki, podyktował rzut karny dla Realu Sociedad za zagranie piłki ręką przez Adriana Marina. Jedenastkę kilka chwil później wykorzystał Oyarzabal.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a w samej końcówce mogli zdobyć czwartego gola. Jedenastki nie zdołał wykorzystać Cristian Portugues.

Real Sociedad – Deportivo Alaves 3:0 (2:0)

1:0 Oyarzabal 19'
2:0 Willian Jose 32'
3:0 Oyarzabal (k.) 41'