Real Valladolid z drugą wygraną w sezonie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.09.2019 13:59

RCD Espanyol przegrał na swoim stadionie z Realem Valladolid 0:2 w spotkaniu siódmej kolejki La Liga. Warto odnotować, że po czerwonej kartce w 65. minucie gospodarze musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

Zarówno team z Katalonii, jak i drużyna Sergio przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie mogło być nawet umiarkowanie zadowolona ze startu w nowym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. Obie ekipy w tej kampanii w sześciu kolejkach zaliczyły tylko po jednym zwycięstwie. Tym samym okupowały dolne pozycje w ligowej stawce.

W pierwszej części rywalizacji byliśmy świadkami całkiem niezłego starcia, w którym każda z drużyn miała swoje sytuacje strzeleckie. Ostatecznie jednak na przerwę w lepszych nastrojach udali się zawodnicy gości. Rzut karny za faul jednego z rywali wykorzystał Michel.

Po zmianie stron sytuacja Espanyolu jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy czerwoną kartką za przewinienie na Sergim Guardioli ujrzał Fernando Calera. Tym samym gospodarze kończyli zawody w zdekompletowanym zestawieniu. Tymczasem w doliczonym czasie rywalizacji Oscar Plano zdobył drugą bramkę dla Realu, ustalając wynik spotkania na 0:2.

RCD Espanyol - Real Valladolid 0:2 (0:1)

0:1 Michel 29'
0:2 Oscar Plano 90+4'