Deportivo Alaves z przełamaniem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.09.2019 17:58

Deportivo Alaves pokonało RCD Mallorkę w spotkaniu siódmej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Team z Kraju Basków przerwał tym samym passę trzech z rzędu porażek ligowych.

Podopieczni Asiera Garitano przystępowali do potyczki z drużyną z Balearów po przegranych derbach, chcąc zacząć jednak marsz w górę tabeli. Podobny cel miała Mallorca, co zwiastowało ciekawe widowisko.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami nudnego meczu, w którym emocji była jak na lekarstwo. Co prawda w 10. minucie bliski zdobycia bramki był Ante Budimi, ale piłka po jego próbie trafiła w słupek. Do przerwy było zatem 0:0.

W drugiej części batalii toczonej na Estadio de Mendizorroza worek z bramkami został jednak rozwiązany. Wynik meczu otworzył w 75. minucie Lucas Perez, wykorzystując rzut karny po przewinieniu Lago Juniora.

Na jednym golu gospodarze jednak nie poprzestali. Tuż przed końcem rywalizacji wynik spotkania ustalił Joselu, zamieniając na trafienie podanie od Olivera Burke. Tym samym druga wiktoria Deportivo w sezonie stała się faktem.

Deportivo Alaves - RCD Mallorca 2:0 (0:0)

1:0 Lucas Perez 76' (k.)
2:0 Joselu 86'