LE: Getafe wygrywa w Rosji

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Getafe pewnie zmierza w kierunku awansu do fazy pucharowe Ligi Europy. W czwartek odniosło drugie zwycięstwo w grupie C, wygrywając 2:1 na wyjeździe z Krasnodarem.

Po pierwszej połowie spotkania w Krasnodarze powodu do zadowolenia mieli tylko gości z Hiszpanii, którzy na przerwę schodzili prowadząc skromnie 1:0. Piłkarze Getafe defensywę gospodarzy zaskoczyli w 36. minucie. Po świetnym podaniu Kenedy’ego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem na listę strzelców wpisał się Angel Rodriguez.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie Getafe zdobyło drugiego gola. Po zagraniu Raula Garcii z rzutu wolnego, po raz drugi do siatki rywali trafił Angel Rodriguez, który tym razem popisał się ładnym strzałem z powietrza.

Gospodarze nie zamierzali składać broni. W 69. minucie zdobyli kontaktowego gola. Piłkę w bramce Getafe dość szczęśliwie umieścił Ari. Było to jednak wszystko na co było stać Krasnodar w tym meczu. Gospodarze nie wykorzystali także faktu, że w końcówce grali z przewagą jednego zawodnika, po drugiej żółtej kartce dla Davida Timora w 81. minucie.

FK Krasnodar – Getafe CF 1:2 (0:1)

0:1 Angel Rodriguez 36′
0:2 Angel Rodriguez 61′