Amiens lepsze od Marsylii!

Ligue 1
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Ligue 1

Drugiej porażki w sezonie doznała Olympique Marsylia. W piątkowym meczu 9. kolejki Ligue 1 uległa na wyjeździe Amiens.

Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w 11. minucie objęli prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Gaela Kakuty z prawej strony boiska, z powietrza świetnie uderzył Haitam Aleesami. Bramkarz Marsylii Steve Mandanda odbił futbolówkę, ale jak pokazał technologia goal-line, uczynił to już za linią bramkową.

Marsylia zdołała doprowadzić do wyrównania w 23. minucie. Po podaniu Maxime’a Lopeza, pomiędzy trzech rywali wbiegł Dario Benedetto, a następnie mocnym strzałem zza pola karnego zaskoczył Gurtnera.

W 39. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Amiens za faul Duje Calety-Cara. Jedenastkę mocnym strzałem w środek bramki wykorzystał Sehrou Guirassy.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale wynik nie ulegał zmianie. Piłka wylądowała w siatce dopiero w doliczonym czasie gry. Wynik meczu na 3:1 ustalił wówczas John Stiven Mendoza.

Amiens SC – Olympique Marsylia 3:1 (2:1)

1:0 Aleesami 11′
1:1 Benedetto 23′
2:1 Guirassy (k.) 41′
3:1 Mendoza 90+2′