Valencia wygrywa z Alaves

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  05.10.2019 20:31

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a drugie z rzędu odniosła w sobotni wieczór Valencia. Podopieczni Alberta Celadesa przed własną publicznością pokonali 2:1 Deportivo Alaves.

Valencia objęła prowadzenie w 27. minucie. Po prostopadłym podaniu Rodrigo, z piłka w pole karne przedarł się Maxi Gomez, a następnie mocnym strzałem z czternastu metrów nie dał szans bramkarzowi rywali. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie meczu.

W 82. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Valencii, który po kilku chwilach na gola zamienił kapitan zespołu Dani Parejo.

Gości stać było jedynie na zdobycie kontaktowego gola w 89. minucie. Do siatki trafił Lucas Perez, który pewnie dobił obronione przez Cillessena uderzenie zza pola karnego jednego ze swoich kolegów.

Valencia CF – Deportivo Alaves 2:1 (1:0)