Podział punktów na San Mames

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  20.10.2019 20:23

Czwarty z rzędu mecz bez ligowej wygranej zanotowali dziś zawodnicy Athletiku Bilbao, którzy zremisowali na San Mames z Realem Valladolid 1:1 (1:0). Wynik w 33. minucie otworzył Inaki Williams, ale w 71. minucie, swojaka po błędzie bramkarza zaliczył Martinez. Goście zanotowali tym samym już piąty podział punktów w dziewiątej kolejce nowego sezonu La Liga.

Na dwie zmiany po porażce na Balaidos z Celtą zdecydował się trener Garitano - zamiast Vesgi i de Marcosa na murawie pojawili się Lopez oraz Cordoba. Po remisie z Atletico, trener Sergio wymienił tylko jednego piłkarza - w ataku miejsce Ramireza zajął Unal.

W pierwszym kwadransie gry, dwie sytuacje wykreowali sobie Baskowie - dwukrotnie bramkarza Realu Valladolid próbował zaskoczyć Raul Garcia, ale w obu przypadkach Masip zdołał zatrzymać próby zawodnika gospodarzy.

W odpowiedzi, w 18. minucie, zaatakowali goście, ale Simon wygrał pojedynek jeden na jednego z Unalem. Kwadrans później, to jednak Los Leones objęli prowadzenie - po dograniu Lopeza, z obrońcami Realu poradził sobie Inaki Williams, który "objechał" bramkarza i otworzył wynik spotkania.

Prowadzenie gospodarzy utrzymywało się aż do 71. minuty, kiedy to fatalny błąd popełnił Simon. Po silnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, niepewnie interweniujący bramkarz Athletiku... nabił futbolówką Inigo Martineza w taki sposób, że chwilę później goście mogli cieszyć się z wyrównującej bramki.

Podopieczni trenera Sergio próbowali w kolejnych minutach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale najpierw zablokowany został Unal, a chwilę później Simon wybronił próbę Michela. W 88. minucie, piłkę meczową miał za to na nodze Muniain - techniczne uderzenie kapitana Athletiku fantastycznie wybronił jednak Masip.

Kiedy następne mecze?

Sympatycy klubu z Bilbao będą musieli zaczekać co najmniej tydzień na przerwanie serii spotkań bez wygranej, trwającej od prawie miesiąca. Zadanie nie będzie jednak proste, albowiem Baskowie zmierzą się o ligowe punkty z Atletico. Real Valladolid w następnej kolejce zagra za to z Eibarem.

Athletic Bilbao - Real Valladolid 1:1 (0:0)

1:0 Williams 33'
1:1 Martinez (sam.) 72'

Alvarez, Aduriz - Salisu, Fernandez, Masip

Bilbao: Simon - Balenziaga, Martinez, Alvarez, Capa - Lopez (77' Aduriz), D. Garcia - Cordoba (66' Benat), R. Garcia (87' Larrazabal), Muniain - Williams

Valladolid: Masip - Nacho, Salisu, Kiko, Moyano (68' de Frutos) - Toni Villa (68' Porro), Michel, Fernandez, Plano - Guardiola (85' Tuhami), Unal