LM: Kosztowna strata Valencii

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaMistrzow.goal.pl  |  23.10.2019 23:05

Denis Czeryszew  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Bardzo cenne dwa punkty stracili dziś piłkarze Valencii, którzy tylko zremisowali na wyjeździe z zamykającym tabelę grupy H Lille 1:1. Nietoperze po golu Cherysheva prowadziły aż do piątej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to do wyrównania doprowadził Ikone. Wcześniej, z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Diakhaby.

Jako pierwsi do głosu doszli goście - w ósmej minucie gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, minimalnie niecelnie główkował Kondogbia. Na odpowiedź Dogów trzeba było poczekać do 26. minuty - wówczas, również po centrze z kornera, uderzał Djalo, ale podobnie jak w przypadku Kondogbii, futbolowka minęła światło bramki.

W pierwszej połowie, kibice zgromadzeni na Stade Pierre-Mauroy najbliższy zobaczenia gola na pięć minut przed zakończeniem tej części gry. Trochę miejsca przed polem karnym znalazł sobie wówczas Yazici, który technicznym uderzeniem ostemplował bramkę strzeżoną przez Cillessena.

W 63. minucie, na prowadzenie wyszły Nietoperze - goście kilkoma podaniami przedostali się z okolic połowy własnego boiska w pole karne Lille, gdzie po asyście Gameiro, piłkę do siatki skierował Cheryshev. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale groźne uderzenie Ikone z dystansu wybronił Cillessen.

Podbudowany próbą sprzed kilku minut, Ikone ponownie spróbował zaskoczyć holenderskiego bramkarza Valencci strzałem z dalszej odległości - Cillessen zdołał sparować piłkę, natomiast dobijający Remy nie trafił w światło bramki. W ostatnich minutach, Los Che musieli radzić sobie w dziesiątkę, albowiem dwie żółte kartki w odstępie dwóch minut obejrzał Diakhaby.

Napór Les Dogues przyniósł wymierny efekt w doliczonym czasie gry, kiedy to najaktywniejszy na boisku Ikone doprowadził do wyrównania. W piątej, dodatkowej minucie, Francuz sprytnie uwolnił się spod opieki obrońców i uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił Lille jedno oczko.

Lille OSC - Valencia CF 1:1 (0:0)

0:1 Cheryshev 63'
1:1 Ikone 90+5'