Wygrana Bayernu, remis w Gelsenkirchen

Robert Lewandowski

Gracze Bayernu wygrali z Unionem 2:1. Kolejnego gola zapisał na swoim koncie Lewandowski. W innych meczach tej kolejki wygrywali zawodnicy Freiburga, Hoffenheim i Paderborn. Po jednym punkcie zdobyły zaś jedenastki Schalke i BVB.

W Monachium gracze Bayernu okazali się lepsi od beniaminka. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Pavarda. W drugiej połowie podwyższył Lewandowski. Goście w 58. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Pod koniec gola dla beniaminka – z jedenastki – zdobył Polter. Na boisku nie zabrakło Polaków. Po stronie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Lewandowski, a w szeregach gości Gikiewicz.

We Fryburgu gospodarze pokonali Lipsk 2:1. Do przerwy piłkarze Freiburga prowadzili 1:0 po trafieniu Hoflera. Na kolejnego gola czekaliśmy do 90. minuty. Zdobył go Petersen. Graczy gości w tej potyczce stać było jedynie na trafienie honorowe autorstwa Klostermanna.

Emocji nie zabrakło w Berlinie. Goście w 38. minucie prowadzili już 2:0. Gospodarze byli w stanie jednak odrobić te straty. Decydujące słowo należało jednak do Wieśniaków. W 79. minucie bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Hubner. Na Bentaler Arena lepsi okazali się zaś piłkarze Paderborn. Zawodnicy tej drużyny wygrali 2:0 po trafieniach Sabiriego i Schonlau.

Tymczasem w Gelsenkirchen nie zobaczyliśmy ani jednego gola. To oznacza, że gospodarze czekają na kolejne ligowe zwycięstwo już od 28 września 2019 roku. W szeregach gości całe spotkanie rozegrał Piszczek.