LE: Espanyol zwycięża w Bułgarii, grał Świerczok

Jakub Świerczok

Mecz grupy H piłkarskiej Ligi Europy, w którym Ludogorec Razgrad mierzył się z RCD Espanyolem, zakończył się skromnym triumfem gości. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego pozostaje zatem bez porażki w trwającej edycji fazy grupowej Europa League. Odnotujmy, że Espanyol musiał kończyć zawody w osłabieniu, gdyż dwoma żółtymi kartkami ukarany został Javi Lopez.

Gospodarze czwartkowej batalii mieli zamiar kontynuować passę kolejnych zwycięstw. Z kolei przedstawiciele La Liga chcieli przełamać się po dwóch z rzędu porażkach. Warto zaznaczyć, że tym razem to ekipa z Bułgarii uchodziła za faworyta, będąc liderem w swojej lidze. Team z Katalonii w tym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy zawodzi.

Skazywany na pożarcie na stadionie w Razgradzie zespół z Hiszpanii w pierwszej połowie nie położył się przed rywalem, u którego zabrakło Jacka Góralskiego. Ekipa Pablo Machina wyszła nawet na prowadzenie w 15. minucie za sprawą Victora Campuzano, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Espanyol do przerwy prowadził 1:0.

Tymczasem w 59. minucie rywalizacji na boisku pojawił się Jakub Świerczok, ale polski napastnik niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnił. Jednocześnie goście utrzymali swojej prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek.

Ludogorets Razgrad –  RCD ESpanyol 0:1 (0:1)

0:1 Campuzano 13′