Wysoka wygrana Villarreal

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  25.10.2019 23:05

W pierwszym spotkaniu w ramach 10. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Villarreal CF pokonał u siebie Deportivo Alaves 4:1. Dzięki tej wygranej drużyna ze wschodniej Hiszpanii wskoczyła na trzecie miejsce w ligowej stawce.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki po zwycięstwach w poprzedniej serii gier. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej pozostawili w pokonanym polu Espanyol Barcelona, z kolei team z Kraju Basków okazał się lepszy od Celty Vigo.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Estadio de la Ceramica zobaczyli tylko jedno trafienie, którego autorem był Karl Toko Ekambi. Kameruńczyk otrzymał świetne podanie od Gerarrdo Moreno, po którym znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali.

Tymczasem tuż po zmianie stron lekką ospałość gospodarzy wykorzystał uderzeniem z  przewrotki Lucas Perez. Radość gości z gola, nie trwała jednak długo, bo 16 minut później na prowadzenie Villarreal wyprowadził po raz drugi Ekambi.

W ostatnich fragmentach gry kolejne trafienia dołożyli Gerard Moreno i Javier Ontiveros. Szczególnie trafienie tego drugiego mogło się podobać, gdyż 22-latek popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego. Drużyna Javiego Calleji wygrała zatem 4:1.

Villarreal CF - Deportivo Alaves 4:1 (0:1)

1:0 Ekambi 13'
1:1 Lucas Perez 50'
2:1 Ekambi 66'
3:1 Moreno 85'
4:1 Ontiveros 90+1'